Представник Вселенського Патріарха зустрівся з львівськими посадовцями

СуспільствоОрися Шиян, 27 лютого 20197240
Представник Вселенського Патріарха зустрівся з львівськими посадовцями
фото ЛМР
Архімандриту Михаїлу розповіли про співпрацю міста з релігійними спільнотами

Сьогодні, 27 лютого, до Львова прибув Архімандрит Михаїл, офіційний представник Вселенського Патріарха в Україні (Екзарх), настоятель патріаршої ставропігії — Андріївської церкви. Він зустрівся із представниками Львівської міської ради та взяв участь у засіданні круглого столу на тему православ’я.

Під час зустрічі у Ратуші Екзарху розповіли про співпрацю міста з релігійними спільнотами у сфері освіти, соціального захисту, роботи з дітьми, підтримки інфраструктурних проектів, реставрації сакральних споруд.

«В нас є соціальні центри, в яких спільно з отцями вибудовуємо систему менеджменту. Є зразковий реабілітаційний центр «Джерело», і сьогодні в нашій новій стратегії міста передбачаємо окремий блок інклюзії. В одному з театрів ми зробили вистави для дітей, які мають певні вади зору. Маємо низку інклюзивних навчальних класів, уроки толерантності. Маємо декілька великих освітніх проектів, власне один з останніх — це дискусія про Революцію Гідності, про роль віри в героїзмі. Ми переходимо від формату «інтернат» до формату «дитячі будинки сімейного типу», щоб максимально кожна дитина мала сім’ю», — цитує заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка прес-служба міськради.

фото прес-служби ЛМР

Представники міськради наголосили, що більшість храмів у Львові є пам’ятками архітектури, тому вони отримують з міського бюджету фінансування на реставрацію. За останні 8 років з бюджету міста на реставрацію церков використали близько 30 млн грн. Зараз проводяться роботи у 7 церквах.

В.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко зазначив, що у Львові функціонує інформаційно-просвітницький ресурс «Духовна велич Львова».

«Цей ресурс є інформаційним майданчиком, що розповідає про життя церкви. Це чудовий приклад екуменізму у Львові, приклад того, що церкви можуть використовувати цю платформу як незалежний майданчик для висвітлення своїх подій, що маємо можливість балансувати — висвітлювати про усі конфесії міста Львова. Ми продовжуємо його розвивати, і він користується значною популярністю в місті», — розповів Євген Бойко.

«Духовність справді має бути величчю. Адже громади живуть для спільної користі», — підсумував зустріч Архімандрит Михаїл.

Також у Львівському музеї історії релігії відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання православ’я в Україні» за участі Архімандрита Михаїла. Фахівці та духовенство обговорили основні питання автокефалії Православної церкви України.

Нагадаємо, 12 січня Священний синод Вселенського патріархату призначив голову київської Ставропігії — постійного представництва Константинопольської церкви у Києві. Ним став архімандрит Михаїл (Аніщенко). Архимандрит Михаїл свого часу був священиком Волинської єпархії УПЦ (МП) і служив у Луцьку, а потім навчався у Греції і перейшов до Вселенського Патріархату. А 2 лютого в Андріївській церкві відбулася урочиста церемонія наречення постійного представника Вселенського Патріархату у Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук