Представниця ВООЗ спростувала свою заяву про передачу коронавірусу від безсимптомних хворих

Раніше Марія Ван Керхове заявляла, що коронавірус від безсимптомних хворих передається вкрай рідко

Очільниця підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з нових хвороб Марія Ван Керхове спростувала свою заяву про те, що безсимптомні хворі рідко заражають коронавірусом інших людей. За її словами, наразі інформації з цього питання недостатньо, щоб робити висновки.

Заява представниці ВООЗ викликала скептицизм фахівців і шок користувачів соцмереж, адже люди без симптомів були змушені перебувати в ізоляції місяцями через страх перед пандемією. Ван Керхове у зв'язку з цим зазначила, що поширення вірусу безсимптомними хворими – «дійсно складне питання», і відповіді на нього зараз немає, інформує CNBC.

«Я відповідала на запитання на прес-конференції. Я не висловлювала позицію ВООЗ, нічого подібного. Я просто намагалася сформулювати те, що нам відомо», – заявила вона під час відеотрансляції в соцмережах.

«Я використала фразу “дуже рідко”, і я думаю, що це непорозуміння – стверджувати, що безсимптомна передача в глобальному масштабі дуже рідкісна. Я мала на увазі невелику групу досліджень», – наголосила Ван Керхове.

За її словами, на сьогодні дослідження показують, що 16% населення можуть переносити інфекцію без симптомів. Водночас, деякі теоретичні моделі вчених припускають, що до 40% глобальної передачі коронавірусу може відбуватися через безсимптомних носіїв.

Представниця ВООЗ зазначила, що більшість випадків передачі пов'язана з хворими, у яких є симптоми. При цьому, є категорія людей, у яких симптоми розвиваються, і вчені ще точно не знають, скільки їх.

Нагадаємо, Ван Керхове заявила, що передача коронавірусу від безсимптомних носіїв є дуже рідкісним явищем, і урядам варто зосередитися на виявленні та ізоляції хворих з симптомами, а також відстеженні їх контактів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук