ВООЗ заявила, що коронавірус від безсимптомних хворих передається вкрай рідко

Передача коронавірусу Covid-19 від людини до людини в разі безсимптомного перебігу захворювання відбувається «дуже рідко», заявила очільниця підрозділу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо нових хвороб Марія Ван Керхове.

Вона зазначила, що деякі люди, насамперед молоді і здорові, під час хвороби мають легкі симптоми коронавірусу або зовсім їх не мають. І хоча раніше фахівці заявляли, що вірус може передаватися, навіть якщо у носія немає симптомів, зараз у ВООЗ стверджують, що це далеко не основний спосіб поширення інфекції.

«Згідно з даними, які ми маємо, рідко можна зустріти людину без симптомів, яка передала б вірус іншій людині. Це відбувається дуже рідко», – сказала представниця ВООЗ, яку цитує CNBC.

Вона додала, що у зв'язку з новими даними, дії урядів мають зосередитися на виявленні та ізоляції хворих на Covid-19 із симптомами, а також на відстеженні їхніх контактних осіб.

Водночас експертка визнала, що деякі дослідження свідчать про передачу вірусу під час безсимптомного перебігу захворювання, і найчастіше це відбувається в будинках престарілих, а також у домашніх умовах. Ван Керхове додала, що нині необхідні додаткові дослідження, щоб справді відповісти на запитання про те, чи може коронавірус широко поширюватися через безсимптомних носіїв.

Оновлено. Пізніше вона спростувала свою заяву.

Нагадаємо, з кінця минулого року і дотепер коронавірусом у світі захворіли понад 7 млн людей, з яких понад 406 тис. – померли.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук