Прем'єр-міністр наказав перевірити державні закупівлі на суму ₴20 млрд

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив контролюючим органам перевірити прозорість усі державні закупівлі. Причиною цього стала незрозуміла ситуація, коли за 4 дні до переходу всіх замовників у сфері державних закупівель на електронний формат - оголосили тендерів на загальну суму понад 20 млрд грн. Про це прем’єр заявив на засіданні уряду в середу, 27 липня, пише «Інтерфакс-Україна».

«Міністру оборони нічого не заважало раніше перейти на систему ProZorro і отримати якість і відповідну економію. Натомість, подивіться, що роблять. Перед вступом системи ProZorro в дію починають проводити тендери на 20 мільярдів. Колеги, з них 15% економії - це 3 мільярди. Вважаю, це зроблено умисно. Буде доручення ДФІ», - пояснив Гройсман і закликав відмінити ці тендери та провести їх з 1 серпня.

Нагадаємо, з 1 серпня всі свої закупівлі в систему ProZorro зобов'язані перевести центральні органи виконавчої влади та підприємства, що діють в окремих сферах господарювання.

Цей процес відбувався у два етапи: перший розпочався з 1 квітня з набуттям чинності закону «Про публічні закупівлі», який переводить всі держзакупівлі в електронний формат.

Впровадження системи електронних закупівель ProZorro почалося влітку 2014 року. Представили ProZorro 12 лютого 2015 року. У ніч на 25 грудня Верховна Рада нарешті прийняла закон «Про публічні закупівлі».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук