Президент асамблеї ОБСЄ висловився проти спостерігачів з РФ на виборах в Україні

Парламентська асамблея ОБСЄ не бачить необхідності в спостерігачах з РФ, оскільки Росія визнана як країна-агресор

СуспільствоЮрій Братюк, 22 лютого 20199240

Направлення Росією своїх спостерігачів до місії ПА ОБСЄ з моніторингу за президентськими виборами в Україні є недоцільним. Про це заявив «Укрінформу» президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі.

«Я думаю, що це недоцільно робити за нинішніх умов, оскільки це може нести непередбачувані ризики, це питання безпеки і це може бути також провокативним», - заявив Церетелі.

Церетелі зазначив, що питання можливої участі російських спостерігачів у складі місії ПА ОБСЄ обговорювалося на постійному комітеті ПА, а також під час двосторонніх зустрічей з обома делегаціями. За його словами, звичайно країни-учасниці ОБСЄ мають право подавати заявки на реєстрацію щодо участі у місії для моніторингу виборів в одній з країн, однак у випадку України зараз інша ситуація. Президент ПА ОБСЄ вказав на те, що в Україні триває реальний конфлікт, щодня фіксуються чисельні порушення, «нещодавно було збиття БПЛА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ».

«Це - не проста ситуація, ніхто не скаже, що це звичайна ситуація. І я думаю, що на цьому тлі треба брати до уваги, що Україна має власне внутрішнє законодавство, що є її суверенним правом… Позиція української сторони є також легітимною, адже відповідно до українського законодавства Росія визнана як країна-агресор», - заявив він.

Нагадаємо, що 7 лютого Верховна Рада прийняла законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні. Автори закону наголошують, що рішення про недопуск російських спостерігачів - це дуже важливий спосіб і один з механізмів недопущення впливу Російської Федерації. Йдеться не лише суто про спостерігачів від Росії, але і про тих, яких РФ рекомендуватиме.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук