Президенту Національної академії наук Борису Патону виповнилося 100 років

Найстарший з вітчизняних академіків очолює найбільший центр наукових досліджень в Україні з 1962 року

СуспільствоАндрій Стець, 27 листопада 201812500
Президенту Національної академії наук Борису Патону виповнилося 100 років
Борису Патону виповнюється 100 років, як і очолюваній ним Академії наук України

Президенту Національної академії наук України, знаменитому вченому, найстаршому з вітчизняних академіків Борису Патону 27 листопада виповнилося 100 років.

Борис Патон – перший в історії Герой України, науковець в галузі зварювальних процесів і технології металів. У 1962-1991 роках був президентом Академії наук УРСР. У 1991 році він очолив Національну академію наук України. На своїй посаді він перебуває досі.

Борис Патон народився 27 листопада 1918 року в родині професора Київського індустріального інституту Євгена Патона. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик, захистив кандидатську і докторську дисертації. Він виступив автором понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

Головні наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання і зварювальних джерел живлення, управління зварювальними процесами.

У 1953 році очолив Інститут електрозварювання імені Є. О. Патона.

У 1998 році Борису Патону було присвоєно звання Героя України за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, які сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.

До слова, сьогодні своє 100-річчня святкує також Національна академія наук України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук