До 100-річчя НАН України у Львові вручили подяки і премії науковцям західного регіону

СуспільствоОрися Шиян, 19 листопада 201810770
До 100-річчя НАН України у Львові вручили подяки і премії науковцям західного регіону
фото ЛМР
Ігор Юхновський отримав ювілейну нагороду до 100-ліття ЗУНР

Сьогодні, 19 листопада, у Львові відзначають 100-у річницю Національної академії наук України. У Львівському національному академічному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької міський голова Львова Андрій Садовий подякував науковцям за внесок в українську науку та нагородив їх преміями.

За досягнення у науковій роботі міський голова Львова нагородив подяками та грошовими виплатами у розмірі 10 тис. грн наукову громадськість західного регіону України. Серед лауреатів:

— Климкович Богдан Ярославович — головний інженер Карпатського відділення Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України

— Кориневський Микола Антонович — доктор фізико-математичних наук, професора, провідного наукового співробітника Інституту фізики конденсованих систем НАН України (не буде на заході)

— Нахлік Оксану Мирославівну — кандидат філологічних наук, старшого наукового співробітника ДУ «Інститут Івана Франка НАН України»

— Токовий Юрій Владиславович — доктор фізико-математичних наук, заступника директора Інституту прикладних проблем механіки і математики імені Я. С. Підстригача (не буде на заході)

— Шпаківська Ірина Миронівна — кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу екосистемології Інституту екології Карпат НАН України.

прес-служба ЛМР

«Можна сьогодні багато сперечатися, який відсоток державного бюджету має іти на фінансування освіти, науки, чи який це має бути відсоток ВВП, тому що пообіцяли більше півтора, а і половин немає, але щоб в принципі ті гроші були, то має бути технологічна модернізація нашої країни. Якщо ми не почнемо виробляти продукцію, то важко говорити про розвиток науки, ‒ зазначив Андрій Садовий. ‒ Отож, я дуже вірю в те, що наука буде мати в Україні якісне майбутнє, і це можливо тоді коли ми модернізуємо нашу Україну, коли питання національного виробника буде не на словах, а на ділі. Коли ми мінімізуєм рівень корупції в нашій країні, і коли ми вернемо віру українцям в нашу державу».

Також Андрій Садовий нагородив ювілейними нагородами до 100-ліття ЗУНР доктора фізико-математичних наук, професора, академіка НАН України Ігоря Юхновського, голову Західного наукового центру Національної академії наук України, академіка НАН України, професора, доктора фізико-математичних наук Зіновія Назарука і доктора фізико-математичних наук, академік НАН України В’ячеслава Богданова.

Президія НАН України доручила вручити меру Львова ювілейну відзнаку за підтримку міської влади для науковців.

Додамо, що Західний науковий центр НАН України об'єднує науковців семи областей ‒ Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук