Природний заповідник «Розточчя» хочуть внести до Світової спадщини ЮНЕСКО

СуспільствоОрися Шиян, 6 жовтня 201611112
Природний заповідник «Розточчя» хочуть внести до Світової спадщини ЮНЕСКО
фото wikipedia
Природний заповідник «Розточчя»

На території природного заповідника «Розточчя», що у Яворівському районі на Львівщині, є унікальна ділянка старовікових букових лісів площею 384,8 га, яка претендує на включення до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

У середу, 5 жовтня, у природному заповіднику «Розточчя» відбулася зустріч з міжнародним експертом IUCN (Міжнародного союзу охорони природи) Куміко Йонеда (Японія) за участю представників органів влади, місцевого самоврядування, природоохоронних установ, науковців та громадськості Львівщини. На зустрічі обговорили питання збереження старовікових букових лісів заповідника, повідомляє прес-служба ЛОДА.

Дерева вдалося зберегти завдяки тому, що ця територія віднесена до природно-заповідного фонду, де поширюється особливий режим охорони та використання.

«Саме обстеження номінованого об’єкту букових пралісів та старовікових лісів на їх відповідність вимогам всесвітньої спадщини ЮНЕСКО незалежним експертом Куміко Йонедою є надзвичайно важливим етапом та завершальним перед розглядом відповідної комісії ЮНЕСКО», ― наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Чи вносити старовікові букові ліси природного заповідника «Розточчя» до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ― вирішать в червні 2017 року.

Нагадаємо, в 2015 році український уряд запропонував внести до переліку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО додатково 16 об'єктів в Україні, серед них природний заповідник «Розточчя».

Заповідник «Розточчя» створений у 1984 році з метою збереження та наукового вивчення унікальних ландшафтів Українського Розточчя. Його загальна площа становить понад 2 тис. га.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук