Прокуратура оголосила підозру керівниці управління майном ЛМР
Інна Свистун відкидає звинувачення у службовій недбалості
Керівниці управління комунальної власності Львівської міськради Інні Свистун оголосили офіційну підозру у службовій недбалості, про це 6 травня повідомила прокурорка Львівської області Ірина Діденко. За версією прокуратури, Свистун укладала деякі договори про оренду за заниженою ставкою, внаслідок чого міський бюджет нібито втратив майже 1,2 млн грн. Сама ж Інна Свистун усі звинувачення відкидає та вважає підозру замовною.
За словами Діденко, з майже 2000 договорів про оренду 16 були укладені за зниженою ставкою – нижче існуючих комерційних цін. Як приклад, головна прокурорка навела договори з кількома громадськими організаціями – «Львівська обласна республіканська християнська партія», «Інститут політичних технологій», «Самопоміч» тощо.
«Очільниця одного з управлінь Львівської міської ради вибірково уклала з фізичними особами та окремими громадськими організаціями за необґрунтовано заниженою ставкою – 2% від вартості приміщень, а не 6%, як того вимагає затверджена міськрадою методика розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м. Львова», – стверджує прокурорка Львівщини Ірина Діденко. Вона не згадує у своєму дописі прізвища Свистун, але з контексту можна зрозуміти, що йдеться саме про неї.
Коментуючи заяву Діденко, начальниця управління комунальної власності Львівської міськради Інна Свистун відкидає усі звинувачення.
«Укладаючи договори оренди, наприклад, з громадськими організаціями, ми, як це передбачає ухвала Львівської міськради, застосовуємо орендну ставку 2% – якщо площа приміщення до 70 кв м, та 6% – якщо площа понад 70 кв м. У такий спосіб місто надало певні преференції громадським організаціям, творчим працівникам, мешканцям, знизивши для них орендну плату, намагаючись підтримати їх діяльність та розвиток», – пояснила Інна Свистун.
З її слів, договори оренди щодо цих громадських організацій, які фігурують в інформації прокурорки Ірини Діденко, були предметом судових розглядів щодо стягнення боргу – суд не встановив порушень законодавства.
Підозру у службовій недбалості Інна Свистун назвала замовною. «Вважаю, що це замовна діяльність у зв’язку з тими діями, які я роблю як керівник управління. Робота управління не подобається багатьом депутатам. Сумно, що прокурор бере участь у таких негарних справах», – зазначила керівниця управління комунальної власності ЛМР.
Мер Львова Андрій Садовий також критично прокоментував заяву Діденко. «"Недбалістю" очевидно називають небажання Інни [Свистун] бути прислужницею місцевих ділків, які простягають свої ручки до комунального майна. І система Prozorro їх безумовно не влаштовує», – прокоментував ситуацію міський голова Львова Андрій Садовий.
Він також наголосив, що певні пільгові умови оренди для громадських організацій та творчих спілок діють у всіх містах України.«За цією логікою такі підозри можна вручити у всіх без виключення містах України. Але вручили лише у Львові. Чому?», – наголосив Андрій Садовий.
Заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, коментуючи підозру для Інни Свистун, нагадав, що за останні кілька років Львів посів перше місце в Україні щодо прозорості у сфері комунального майна, першим розпочавши продаж через систему Prozorro.
У 2019 році управління комунальної власності ЛМР принесло у міський бюджет понад 388 млн грн від продажу та оренди міської нерухомості. За результатами торгів у системі Prozorro управління комунальної власності ЛМР входить у Топ-5 за доходом в Україні.
Варто зауважити, що у 2017 році поліція уже проводила обшуки у мерії і приватному помешканні Інни Свистун, розслідуючи т.зв. «аферу століття», внаслідок якої шахраї вивели з комунальної власності десятки приміщень, хоча про цю аферу в кінці 2016 року заявила сама Інна Свистун. Обшуки очікувано закінчилися нічим, натомість організатори шахрайської схеми, прізвища яких неодноразово звучали у ЗМІ, залишаються на волі. Натомість управління комунальної власності ЛМР досі поступово повертає через суди вкрадені приміщення.