Прокуратура розслідує депортацію жителів Криму з окупованого півострова

Раніше владу РФ звинувачували у спробі змінити демографічний склад окупованого Криму.

СуспільствоЮрій Братюк, 11 грудня 20182610

У суботу, 11 грудня, українська прокуратура розпочала досудове розслідування кримінального провадження щодо депортації і насильницького переміщення жителів Криму з окупованого Росією півострова.

За повідомленням прес-служби прокуратури АР Крим, досудове розслідування розпочато за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. Від Росії вимагають припинити практику примусу кримчан служити в російських збройних силах, і практику депортації українських громадян з Криму.

У прокуратурі також зазначили, що відповідно до статті 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (4-та Женевська Конвенція), забороняється, незалежно від мотивів, «здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, які перебувають під захистом, з окупованої території на територію держави, що окупує, або на територію будь-якої іншої держави, незалежно від того, окуповане воно чи ні».

Нагадаємо також, що за словами постійного представника України при ООН, влада Російської Федерації намагається змінити демографічний склад окупованого Криму. Зокрема, починаючи з 2014 року, влада РФ переселила до окупованого Криму понад 100 тис. росіян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук