Прокуратура виявила порушення прав абітурієнтів під час вступу у виші Львівщини

Умови та правила прийому на навчання окремих вишів Львівської області не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту» та Типовим умовам прийому до вищих навчальних закладів України. Такий висновок зробила прокуратура області за результатами проведених перевірок.

Зокрема, на офіційних веб-сайтах деяких закладів не оприлюднювались відомості про доведені обсяги державного замовлення, кількість місць для вступу поза конкурсом та цільового прийому, йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області.

Окрім того, відповідальні особи приймальних комісій вишів Львова неналежно опрацьовували відповідні документи вступників, не дотримували принципу прозорості й відкритості під час роботи.

Порушення виявили і при відрахуванні неповнолітніх студентів, що здійснювалось без погодження зі службою у справах дітей місцевих органів влади. Ці незаконні накази уже скасовано.

Загалом прокурори внесли 15 подань на адресу керівників вишів про усунення порушень законодавства про вищу освіту та поставили питання про дисциплінарну відповідальність 17 посадових осіб.

Водночас правоохоронні органи виявляли і кримінально карані діяння службовців у зазначеній сфері. Так, розпочато сім кримінальних проваджень за фактами хабарництва під час організації вступу абітурієнтів на навчання та сприяння у складанні іспитів. До суду скеровано шість кримінальних проваджень, у трьох із них уже є обвинувальні вироки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук