Промисловість Львівщини найменш вразлива до підняття цін на енергоресурси
Промисловість Львівщини, у порівнянні із комунальним, приватних, бюджетним сектором, є найменш вразливою до підняття цін на енергоресурси: газ, електроенергію, - заявив сьогодні, 2 квітня, під час прес-конференції з приводу відкриття у Львові першої спеціалізованої виставки "Тепло. Вода. Повітря" начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури Львівської ОДА Ростислав Сорока.
"Промисловість Львівщини з усього обсягу газу, який споживає область, а це - 2,5 млрд кубометрів, споживає десь п’яту частину - 440 млн. кубометрів. У нас немає багато підприємств, де зараз використовується в технологічних процесах. В основному, газ використовується на опалення приміщень", - зазначив Р.Сорока.
Він також додав, що більшість підприємств практично завершили процес енергоаудиту. "Центральні котельні виведені з експлуатації, як такі. Мені важко навіть сказати, де ще залишилися на підприємствах теплотраси, що тягнуться через усю їх територію. Це банкрути ще 1997-98 років. Інші ж зробили технічне переоснащення", - зазначив Р.Сорока. Начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури ЛОДА додав, що лише завдяки модернізації системи опалення на Львівському автобусному заводі вдалося досягти економії енергоносіїв на 25%-30%. Такі ж заходи провели "Дрогобицький завод автокранів", "Дрогобицький долотний завод", ВАТ "Іскра".
За словами Р.Сороки, ті підприємства, що використовують в технологічних процесах газ, зараз інтенсивно переоснащуються або змушені переорієнтовувати виробництво загалом. "Львівській керамічний завод" має проблеми з енергоефективністю. Частина виробничих площ у них буде перепрофільована під інші виробництва. Збережеться тільки напрямок виробництва керамічної плитки для підлоги, тому що сантехніка по теплоємності виробництва стала неконкурентоспроможною. ВАТ "Іскра" будує нові печі з високим коефіцієнтом корисної дії, виводить з експлуатації старі", - прокоментував він.