Пропаганда пояснює, чому Росії не потрібен Донбас

Невдоволення росіян у зв'язку із закриттям проекту "Новоросія" зростає

БлогиДенис Казанський , 22 червня 2015 308
Денис Казанський
журналіст, блогер

Інші блоги автора

Забавно і пізнавально спостерігати за зигзагами російської пропаганди. Як цікаво змінює вона свої головні меседжі, як розгортається на 180 градусів, відпускаючи ляпаси довірливим обивателям, притуленим до своїх телеящиків. Невдоволення росіян у зв'язку із закриттям проекту "Новоросія" зростає. Народ, накачаний агресією, нарікає. Ніхто не може зрозуміти, чому спочатку говорили, що в Україні - хунта і фашисти, а потім раптом з фашистами і карателями раптом вирішили домовитися і передати окупований Донбас знову під їхню опіку. Відмову завойовувати Україну електорат Путіна в більшості своїй сприймає, як зрада.

Тому пропагандистам доводиться якось пояснювати таку зміну в тактиці Росії. Спочатку обходилися напівнатяками. Мовляв, у Путіна є якийсь "хитрий план". Але в цей самий план публіка не повірила.

І не дивно. Якби Гітлер спочатку ворухнув німцям про принижену Версалем Німеччину і нещасний розділений німецький народ, а потім раптом став домовлятися з західними країнами і віддавати їм завойовані території, його б теж напевно вважали зрадником і пустобрехом.

Тому довелося відкривати карти. Тепер пропагандисти Кремля змушені пояснювати прямим текстом, чому Росії не потрібні "ЛНР" і "ДНР". Пояснювати артистично, з жаром, щоб гарантовано дійшло самих упоротих телемертвецов. До п'яниць в бараках. До скінхедів з провінційних гниючих дірок. До мешканців Луганська та Донецька. ЛНР і ДНР Росії не потрібні, тому що Росія розглядає їх у ролі баласту, який необхідний кремлівським олігархам, щоб утримувати Україну у своїй орбіті впливу і зберегти там свій бізнес. Кремль хоче використовувати Донбас у вигляді гальма для українського прогресу. Важко передати, наскільки це принизливо для регіону, який колись вважався "всесоюзною кочегаркою", "годувальником всієї України".

Здається, в історії Донбасу не було більш ганебного періоду. Якби мешканці Донбасу не були б жителями Донбасу, вони б, звичайно, смертельно образилися. Але весь фокус у тому, що жителі Донбасу не ображаються, якщо їх принижують правильно, не забуваючи при цьому лаяти укропів і жидів. Це давно вже відомо. Чи будуть Луганськ і Донецьк жити добре в складі України? Чи будуть їх жителі щасливі в одній країні з Києвом? Скільки людей ще загине через таке рішення? На це в Росії наплювати. Ви, жителі Донбасу, просто баласт. І для іншої ролі ви не годитеся. Поки Росія буде вставати з колін і обганяти Америку, ви повинні будете животіти в своїх розграбованих містах, щоб Україна теж животіла разом з вами. Почесна місія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук