Цікавий факт з минулого Надії Савченко

Віктор Медведчук, Ігор Шурма, СВІМ і «Оплот»

БлогиДенис Казанський , 25 квітня 2017 1891
Денис Казанський
журналіст, блогер

Інші блоги автора

Періодично в інтернеті знаходяться старі статті, фотографії та відеосюжети, в яких так чи інакше бере участь Надія Савченко. Очевидно, найбільш раннє потрапляння Савченко на ТБ датується 2006 роком.

Дванадцять років тому Надія в Харкові брала участь у військово-патріотичній грі, організованій рухом СВІМ (Система воєнізованих ігор молоді). У сюжеті йдеться, що СВІМ – це такий аналог скаутської організації. Надія Савченко дає інтерв'ю журналістам.

Ось весь сюжет цілком.

Цікаво, що «Свімери» виглядають і поводяться як типова ультраправа організація – салютують характерним жестом від серця до сонця. Сама організація заснована львів'янами у Львові, однак на харківському ТБ в 2006 році їй присвячують великий і загалом позитивний сюжет. У військових іграх також беруть участь харківські курсанти.

Для Харкова 2006 року – це явно нетипова подія. Але все пояснюється просто. Почесним президентом організації СВІМ є заступник мера Харкова Ігор Шурма. У сюжеті він також дає інтерв'ю.

Ігор Шурма – вельми цікавий персонаж. Будучи корінним львів'янином, він з 1999 року є активним членом партії СДПУ(о) Віктора Медведчука. У 2000 році Шурма був обраний членом політради СДПУ(о), потім очолював Львівську обласну організацію цієї партії, а також був народним депутатом від СДПУ(о). У 2004 році Шурма на виборах активно підтримував Віктора Януковича і критикував Ющенка. А в 2006 році переїхав до Харкова, де став працювати в команді Михайла Добкіна, який, як відомо, в той період був мером міста.

Україномовний львів'янин Шурма і відвертий українофоб Добкін, що не раз демонстрував свою зневагу до української мови. Здавалося б, що може бути спільного між цими людьми? Однак Шурма на довгі роки стає членом команди Добкіна. Спочатку він працює його заступником в мерії. А в 2010 році, коли Добкін стає губернатором, Шурма слідом за ним переходить на роботу в ОДА. І там продовжує працювати заступником Добкіна.

У 2014 році Шурма став депутатом Верховної Ради від «Опозиційного блоку». До парламенту він балотувався за списком під номером 27.

Тепер повернемося до організації СВІМ. Це класичний приклад так званого «спойлера». Зовні СВІМ імітував українські військово-патріотичні організації, але насправді створювався на гроші СДПУ(о) і всіляко піарив цю партію.

Емблема СВІМу нагадує трикветру – трипроменеву свастику. Подібна символіка характерна для ультраправих організацій. Таким чином виходить, що партія Медведчука і депутат від «Опозиційного блоку» Ігор Шурма в 2004 році створили і досі продовжують фінансувати рух, який вони самі ж називають «фашистським».

Кайф, правда? З одного боку ти волаєш з кожної праски про «загрозу фашизму» і «кривавих бандерівців», погрожуєш Донбасу автобусами «Правого сектору», а з іншого – сам створюєш і підтримуєш «бандерівську» організацію, яка з 2004 року проводить вишколи для молоді.

Оцініть красу гри. Поки у Львівській області СВІМ проводив військово-патріотичні змагання і займався патріотичним вихованням молоді, в Харкові цю ж організацію очолював член «Українського вибору» Медведчука Віталій Завгородній. Людина Шурми.

Вчора ти глава львівської «фашистсько-бандерівської» організації, а сьогодні – в проросійському «Українському виборі». Сам собі фашист-каратель.

«Тітушки наваляли нацикам», пише Завгородній у ВК в січні 2014 року, хоча сам ще кілька місяців тому очолював «нациків» у Харкові.

У 2014 році Віталій Завгородній перетворився на активного учасника харківського антимайдану, вступив в «Оплот» і почав відкрито топити за «русскій мір». Найбільш приголомшливе, що за всім цим фактично стояв його шеф – україномовний уродженець Львова Ігор Шурма.

Ось Завгородній на одній з акцій навесні 2014 року.

До речі, сьогодні Віталій Завгородній, як і Шурма, почуває себе цілком нормально. У Харкові він тепер знову очолює «військово-патріотичну» організацію і навіть намагається займатися патріотичним вихованням молоді. З цього приводу в кінці 2016 року в Харкові розгорівся великий скандал.

Народний депутат Ігор Шурма у Львові користується цілком зрозумілим презирством серед своїх земляків. Пару років тому львів'яни облили його свинячою кров'ю. Але загалом ніяких проблем з законом, як і у багатьох інших сепаратистів, у Шурми і його людей нема. За спробу створення ХНР в Харкові практично ніхто не покараний, крім всіляких незначних гопників, на кшталт «Топаза».

Тепер повернемося до того, з чого починали. До Надії Савченко. Що означає її участь в СВІМі в 2006 році? Чи випадково вона потрапила в організацію Медведчука? Або це просто збіг?

Запитань поки що більше, ніж відповідей. З огляду на той факт, що сьогодні Савченко працює ведучою на каналі проросійського харків'янина Мураєва, а також циркулювання інформації про зв'язок її політичного проекту з Медведчуком – харківська історія 2006 року виглядає дуже дивною. І знаковою.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук