"Ужгород-тепло" на межі банкрутства
Комунальне підприємство "Уж-тепло" перебуває на межі банкрутства, а теплопостачання в Ужгороді - в критичному стані. До таких висновків дійшла житлово-комунальна інспекція під час двох перевірок теплопостачальних підприємств у Закарпатській області, які здійснено 24- 28 листопада у місті Ужгород та смт. Воловець. Результати перевірки сьогодні, 10 грудня, прокоментував член експертної групи Державної житлово-комунальної інспекції Володимир Козачук, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Міністерства з питань житлово-комунального господарства.
"Перевіркою на підприємстві КП "Уж-тепло", яке здійснює централізоване теплопостачання в місті Ужгороді, було встановлено, що з потурання органів місцевої влади централізоване теплопостачання в Ужгороді знаходиться у критичному стані. КП "Уж-тепло" в результаті зменшення обсягів надання послуг з теплопостачання, невідповідності затверджених тарифів собівартості наданих послуг, знаходиться на межі банкрутства. Прогнозні збитки підприємства за результатами роботи у 2008-му році становлять близько 6 млн грн", - сказав В. Козачук.
"Місцева влада взяла курс на децентралізацію теплопостачання в Ужгороді, не створивши для цього необхідних умов: частину закладів та установ бюджетної сфери переведено на автономне опалення, а частину - ні; немає програми або хоча б схеми перспективного теплопостачання міста Ужгорода. Найгірше складається ситуація з теплозабезпеченням житлового сектору. Близько 75% квартир у багатоквартирних будинках мешканці вже обладнали індивідуальними системами опалення різноманітної модифікації, в результаті чого особливу тривогу викликає тепер стан внутрішньобудинкових газових, електричних, водопостачальних систем, на які іде додаткове навантаження. В порушення Закону України "Про теплопостачання населених пунктів" планів реконструкції цих систем не існує", - додав В. Козачук.
Приписом Державної житлово-комунальної інспекції підприємству КП "Уж-тепло" доручено ще раз звернутися до органів місцевого самоврядування з питання приведення тарифів на опалення у відповідність до економічно обґрунтованих витрат. Рекомендовано органам місцевого самоврядування до кінця року розробити і затвердити схему перспективного теплопостачання міста з врахуванням необхідності реконструювання усіх внутрішньобудинкових систем.
До смт. Воловець представники інспекції прибули за скаргою громадян про незадовільне теплопостачання міста. Перевіркою підтверджено частина фактів, викладених у скарзі: централізоване опалення в смт. Воловець відсутнє - не опалюються чотири багатоповерхові житлові будинки, крім квартир, що опалюються побутовими електроприладами, будівлі райдержадміністрації, будинку культури, пошти, військкомату.
Органами місцевої влади не зроблено нічого щоб підготувати житлові будинки, будівлі бюджетних організацій до переведення на індивідуальне опалення. Незавершена реконструкція центральної котельні (у 2007-му році на її реконструкцію було отримано державну субвенцію у розмірі близько 800 тисяч гривень, кошти освоєні, але роботи не закінчені. Котельня в експлуатацію не була здана) та велика кредиторська заборгованість стали причиною відсутності в селищі централізованого опалення. На звернення селищної ради до Закарпатської обласної ради, обласного комунального підприємства "Закарпаттеплокомуненерго" про загрозу зриву опалювального сезону через неготовність центральної котельні у Воловці, реагування та відповідної допомоги не надійшло.
Державна житлово-комунальна інспекція готує звернення до Головного контрольно-ревізійного управління України щодо необхідності проведення перевірки законності та ефективності використання державної субвенції на реконструкцію центральної котельні смт. Воловець.