Рада послів ЄС вирішила остаточно скасувати санкції проти Андрія Клюєва

Рішення буде офіційно затверджене наступного тижня

СуспільствоЮрій Братюк, 27 лютого 20191580
Рада послів ЄС вирішила остаточно скасувати санкції проти Андрія Клюєва
фото LIGA.net
Європейські активи Андріяє Клюєва заморозили у 2014 році.

Посли країн Європейського союзу вирішили скасувати санкції щодо Андрія Клюєва - голови адміністрації екс-президента України Віктора Януковича. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У виданні розповіли, що після тривалого обговорення, санкції щодо Андрія Клюєва вирішили зняти. Рішення буде офіційно затверджене наступного тижня. Водночас санкції проти самого Януковича, зокрема замороження його активів, продовжують ще на рік, як і проти 11 його соратників. Причини та деталі рішення поки що не повідомляються, проте раніше, у липні 2018 року, частину санкцій проти Андрія і Сергія Клюєвих скасували через відсутність прогресу у розслідуванні їх справи.

Нагадаємо, у березні 2014 року ЄС запровадив санкції у вигляді заморожування активів стосовно 18-ти колишніх високопосадовців України. Згодом санкції щорічно продовжувалися. Водночас низці осіб шляхом їх опротестування у Суді ЄС вдавалось домогтись їх скасування. Так, молодший брат Клюєва, Сергій Клюєв виграв у Суді ЄС справу проти Ради ЄС. Суд визнав, що за декілька років, відколи вперше було запроваджено санкції проти Сергія Клюєва, українська сторона мала би продемонструвати хоч якийсь поступ у розслідуванні справ і принаймні стисло надати європейським партнерам відповідну інформацію.

При цьому Сергію Клюєву вдалося скасувати ще чинні санкції. До того іншим соратникам Віктора Януковича вдавалося скасувати санкції постфактум. Тобто такі перемоги у суді мали для них суто символічне значення. У березні 2018 року Рада ЄС продовжила на рік – до 6 березня 2019 року рішення про замороження рахунків 13-ти осіб, визначених як винних у незаконному привласненні українських державних коштів або у зловживанні службовим становищем, що призвело до втрати державних коштів України. Санкції щодо Андрія Клюєва на період до 2019 року залишаються чинними.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук