Суд ЄС анулював частину санкцій проти Андрія Клюєва

Суд ЄС анулював частину санкцій проти Андрія Клюєва
фото DW
Андрію Клюєву вдалося анулювати санкції ЄС, накладені раніше

Суд Європейського Союзу зняв з Андрія Клюєва, колишнього голови адміністрації президента Віктора Януковича, санкції періоду 2017-2018 років, дія яких завершилася у березні цього року. Таке рішення суд у Люксембурзі оприлюднив у середу, 11 липня. Клюєв також клопотав про анулювання санкцій за період 2016-2017 років, але їх суд залишив у силі, повідомила «Німецька хвиля».

За оприлюдненими матеріалами, Клюєв наголошував, що Рада ЄС, яка наклала на нього санкції, «не спромоглася надати доказів, що він підривав демократію, верховенство права або права людини в Україні». Водночас Клюєв також наполягав, що демократію підриває чинна українська влада.

«Інформація (…) надіслана у листах Генеральної прокуратури України – єдина підстава, на яку покладалася Рада [ЄС] у питанні збереження імені позивача у [санкційному] списку – є неповною і сповненою суперечностей, які мали би змусити Раду засумніватися, чи наявні докази є достатніми», – йдеться у висновку суду.

Нагадаємо, у березні 2014 року ЄС запровадив санкції у вигляді заморожування активів стосовно 18-ти колишніх високопосадовців України. Згодом санкції щорічно продовжувалися. Водночас низці осіб шляхом їх опротестування у Суді ЄС вдавалось домогтись їх скасування. Так, молодший брат Клюєва, Сергій Клюєв виграв у Суді ЄС справу проти Ради ЄС у лютому цього року. Суд визнав, що за декілька років, відколи вперше було запроваджено санкції проти Сергія Клюєва, українська сторона мала би продемонструвати хоч якийсь поступ у розслідуванні справ і принаймні стисло надати європейським партнерам відповідну інформацію. При цьому Сергію Клюєву вдалося скасувати ще чинні санкції. До того іншим соратникам Віктора Януковича вдавалося скасувати санкції постфактум. Тобто такі перемоги у суді мали для них суто символічне значення.

У березні 2018 року Рада ЄС продовжила на рік – до 6 березня 2019 року рішення про замороження рахунків 13-ти осіб, визначених як винних у незаконному привласненні українських державних коштів або у зловживанні службовим становищем, що призвело до втрати державних коштів України. Санкції щодо Андрія Клюєва на період до 2019 року залишаються чинними.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук