Рада ухвалила закон про державне фінансування політичних партій

Кошти будуть розподілятися між політичними партіями пропорційно до рівня їхньої підтримки на виборах

СуспільствоОК, 8 жовтня 20156750
Рада ухвалила закон про державне фінансування політичних партій
фото nfront.org.ua

Верховна Рада підтримала законопроект, який запроваджує державне фінансування партій і вимагає їх звітувати  про надходження і використання коштів.

За відповідний закон проголосували 229 депутатів.

Не підтримали закон Опозиційний блок,  Радикальна партія Ляшка і група «Відродження».

«Цей закон має звільнити політичні партії від олігархів», - заявив перед голосуванням віце-спікер Андрій Парубій, закликаючи депутатів проголосувати.

Закон з 1 липня 2016 року вводить державне фінансування партій пропорційно рівню їх підтримки на виборах. За словами співавтора законопроекту Сергія Лещенка, фінансування партій обійдеться кожному українцеві у 80 копійок на місяць.

Закон обмежує джерела фінансування партій, передвиборної агітації на виборах, а також обмеження суми річного внеску на користь партії від однієї особи (з боку юридичних осіб - не більше 800 мінімальних зарплат, з боку фізичних осіб - 400 мінімальних зарплат).

Щорічний обсяг держфінансування партій складе дві сотих розміру мінімальної зарплати (зараз мінімальна зарплата дорівнює +1378 гривням, - ред.), Помножені на кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на останніх парламентських виборах.

Право на отримання грошей з бюджету будуть мати тільки ті партії, які за результатами останніх виборів отримали не менше 2% голосів виборців.

Також передбачено часткове відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію на парламентських виборах, як це було в 2006 і 2007 роках.

Контроль за фінансуванням партій покладено на Нацагентство по запобіганню корупції. За порушення у сфері фінансування партій введена кримінальна і адміністративна відповідальність (за ненадання звітів, надання недостовірних звітів, отримання заборонених внесків тощо). Так, наприклад, за подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи та витрати передбачається штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 5100 гривень) або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Доповідаючи законопроект, депутат Сергій Лещенко нагадав, що президент Петро Порошенко обіцяв підписати закон в день його прийняття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук