Верховна Рада ухвалила законопроект, який суперечить угоді про асоціацію з ЄС

ЄС попередив про негативні наслідки введення Україною локалізації при держзакупівлях

Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 21 липня, схвалила у першому читанні законопроект №3739, який передбачає преференції для вітчизняного машинобудування, що суперечить угоді про асоціацію з Євросоюзом.

За схвалення проекту проголосували 248 нардепів, 15 висловились проти, 37 утрималися, 47 не голосували.

Проект закону містить зобов’язання мати місцеву складову в певних видах машин, які закуповуються коштом держави або місцевих органів влади.

Документ також містить вимогу до мінімального ступеня локалізації на рівні 25-45% з 2021 року та 40-60% з 2024 року. Крім того, він стосується не всіх закупівель, а порівняно вузької групи продукції машинобудування для потреб енергетики, ЖКГ та транспорту.

Але цей проект не сумісний з міжнародними зобов’язаннями України. Угода про асоціацію містить, зокрема, принцип недискримінаційності в державних закупівлях.

Раніше в Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації при держзакупівлях у галузі машинобудування.

Введення проекту щодо здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва є порушенням взятих Україною зобов’язань у рамках Світової організації торгівлі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук