Рада зобов’язала ломбарди, кредитні спілки та інвестфонди розкривати інформацію про власників

ЕкономікаІрина Данилів, 15 січня 20157140

Верховна Рада зобов’язала небанківські фінансові установи розкривати інформацію про себе в базі Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та на їх власних сайтах. За відповідний законопроект №1545 проголосували 254 депутати при мінімально необхідних 226.

Зокрема, норма щодо інформації, яку фінустанови повинні розкривати, доповнено нормою про те, що вони зобов’язані розкривати в базі даних Нацфінпослуг і на своїх сайтах інформацію, яка встановлюється законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Крім своєї повної назви, адреси та переліку послуг, фіну станови повинні вказувати відомості про акціонерів, склад наглядової ради та виконавчого органу. А також опубліковувати річну фінансову та консолідовану фінансову звітність.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, для забезпечення виконання нового закону необхідно витрати 1,1 млн грн. Ці кошти мають піти на створення порталу загальнодоступної інформаційної бази (орієнтовна вартість робіт – 400 тис. грн), розробку форми для подання фінустановами необхідної інформації в електронній формі через веб-інтерфейс на сайті комісії (600 тис. грн) та встановити сервер (100 тис. грн).

До небанківських фінансових установ належать: кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук