Район Львова Сихів розбудують за проектом греків
Сьогодні, 30 травня, у Львівській міській раді відбулася зустріч міського голови Андрія Садового із грецькими архітекторами Джорджіус та Лінеа Араховітісами, що перемогли в конкурсі проектування організації простору громадського центру Сихова та з представником грецьких фінансових кіл, що зацікавленні в комплексному інвестуванні у цей проект Ніколасом Закаріадісом.
Як поінформувала координатор проекту від ЛМР Ірина Воронович, "сьогоднішня зустріч є цікава тим, що не лише архітектори продемонстрували готовність працювати на реалізацією конкурсного проекту, але й є інвестори, які готові його фінансувати". Вона поінформувала, що міський голова дав доручення підготувати меморандум про співпрацю із ними, який, можливо, підпишуть ще сьогодні. "Міська рада виступить замовником мастер-плану, тобто проекту детального планування громадського центру Сихова, який виготовлятимуть грецькі архітектори. Окрім цього, в меморандумі буде задекларована пропозиція про партнерство з грецькими інвесторами", - додала вона.
Н.Закаріадіс прокоментував ZAXID.NET, що проект є дійсно привабливим для грецьких інвесторів. Вони можуть його інвестувати за рахунок інвестиційних коштів та частково за рахунок кредитних ресурсів. І.Воронович додала, що для того, щоб кредити були відносно дешевими, потрібні гарантії від міського голови та депутатського корпусу про те, що проект таки буде реалізовано.
І.Воронович поінформувала, що загалом для створення громадського центру Сихова, потрібно перепланувати рух транспорту по пр. Червона Калина. За її словами, потрібно більше інтегрувати частину, де є житловий масив, та територію, де представлена торгова функція. Якщо рух транспорту опустити під землю, то на цій площі можуть постати об’єкти з соціальною функцією, функцією охорони здоров’я, культурною. Крім цього, це забезпечить безпеку руху до об’єктів, які мають бути за існуючими торговими закладами. А це комплекс для змагань з гандболу, який Львівська міська рада хоче бачити до чемпіонату Європи з гандболу на Сихові та до перетвореного на цивілізований парк теперішнього Горіхового гаю.
Архітектори прокоментували, що на реалізацію першого етапу проекту - виготовлення та затвердження мастер-плану їм потрібен рік часу. На реалізацію усього проекту може піти 8-10 років. Інвестори ж оцінюють окупність проекту у 15 років. Загалом же греки пояснюють свій посилений інтерес до цього проекту тим, що це можливість створити сучасний урбаністичний і комфортний для життя міський простір на базі пострадянського минулого.