Ректором Львівського університету переобрали Володимира Мельника

Свої голоси за чинного керівника віддали 60,7% виборців

СуспільствоЮлія Девда, 20 червня 2019, 17:28 0

У четвер, 20 червня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулись чергові вибори ректора. Цього разу на посаду очільника вищого навчального закладу балотувались чинний ректор – професор Володимир Мельник та проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим. Згідно з результатами підрахунку голосів, протягом наступних п'яти років ЛНУ очолюватиме Володимир Мельник. За нього свої голоси віддали 1759 виборців, що складає 60,7%.

«Інші 559 (19,3%) тих, хто голосував, підтримали кандидатуру Ярослава Гарасима. У стінах університету ми розташували три виборчі дільниці: дві в головному корпусі, ще одну – на вулиці Грушевського. Явка склала 84,7%. Загалом можемо казати, що процес минув без грубих порушень», – розповів ZAXID.NET голова виборчої комісії Василь Нор.

Вибори ректора Франкового вишу цього разу відбувались згідно зі змінами у Законі України «Про вищу освіту» від 2014 року. В ньому мовиться, що очільника вишу обирають всі наукові, науково-педагогічні й педагогічні працівники, студенти-делегати та частина інших працівників. До цього часу керівника університету визначали на конференції трудового колективу.

«Ми дотримались відсоткового співвідношення. По зареєстрованих маємо не менше 75% тих, хто працює в університеті, не менше 15% – це студентство і до 10% – делегати від інших категорій працівників», – зазначив заступник голови організаційного комітету з виборів ректора Юліан Бек.

Загалом участь у ректорських виборах взяли майже три тисячі людей. Після волевиялення виборці поділились думками про те, яким має бути керівник університету.

«Він мусить іти у крок із часом, бути доступним як для студентів, так і для викладачів», – вважає доцентка кафедри англійської філології Лариса Саноцька. Тим часом студент факультету міжнародних відносин Роман Кушнір переконаний, що майбутньому ректорові варто відчувати студентське життя: «Він ніби наш батько, який направляє і вказує дорогу далі».

До слова, із програмою обраного ректора можна ознайомитись тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук