Рейтинг партії «Слуга народу» продовжує поволі знижуватися

Соціологи пов'язують падіння із активністю інших партій та відкладеними стартом активної агітації

Згідно з даними соціологів, нині за «Слугу народу» готові проголосувати 42,3% виборців

Майже за три тижні до парламентських виборів лідером електоральних симпатій серед політичних сил залишається президентська партія «Слуга народу», проте її рейтинг поволі знижується впродовж останніх тижнів.

Згідно з даними останнього соціологічного дослідження групи «Рейтинг», нині «Слугу народу» готові підтримати 42,3% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями на дочасних виборах народних депутатів.

Також наразі долають прохідний бар’єр партія «Опозиційна платформа – За життя» (13,4%), партія «Європейська Солідарність» (8,3%), партія «Голос» (7,2%) та «Батьківщина» (7,2%).

Партію «Сила і честь» готові підтримати 3,8%, «Опозиційний блок» – 3,1%, партію «Українська стратегія Гройсмана» – 2,8%, партії «Громадянська позиція» та Радикальну партію – по 2,4%, партію ВО «Свобода» – 2,3%. Рейтинг інших політичних сил – менший від 2%.

Група «Рейтинг» провела дослідження населення України від 18 років і старше впродовж 29 червня – 3 липня 2019 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Зазначається також, що 62% опитаних висловили однозначну готовність взяти участь у голосуванні на дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року. Ще 23% зазначили, що скоріше готові брати участь, 12% – не голосуватимуть, 3% – не визначилися. Вищу готовність брати участь у голосуванні демонструють старші виборці.

До слова, рейтинг партії чинного президента Володимира Зеленського «Слуга народу» помалу зменшувався протягом червня.

На початку місяця фахівці Київського міжнародного інституту соціології оприлюднили дослідження, в якому йшлося про те, що за цю політсилу були готові проголосувати 48,5% респондентів, які підуть на вибори і визначились за кого голосувати. Проведене в цей ж час дослідження «Рейтингу» віддавало партії 47,5% голосів.

Згідно з опитуванням «Рейтингу», дані якого оприлюднили вже наприкінці місяця, за «Слугу народу» готові були проголосувати 45,3% респондентів.

Всередині травня перше дослідження громадської думки після президентських виборів, яке провели група «Рейтинг», Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка та Центр «Соціальний моніторинг», віддавало партії 39,9% голосів тих, хто прийде на вибори і визначився.

Водночас директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович заявив, що у президентській партії «Слуга народу» хоч й фіксують падіння рейтингу, проте воно не є критичним, інформує «РБК-Україна». За його словами, у перегони поринули інші політсили: «Оппоблок», «Оппоплатформа», «Голос» та інші, які відбирають голоси у «Слуги народу». «У «Слуги народу» є падіння рейтингу, але не критичне. При таких її позиціях немає особливої ​​різниці між 45%, 43% або 42%. Крім того, вони практично не починали кампанію», – сказав Антипович.

Він додав, що «Слуга народу» ще тільки розпочинає активну кампанію, а відеозвернення з боку новообраного президента з закликом проголосувати за його партію матиме певний вплив. На питання, чи є ознаки розчарування новою владою в українців, директор «Рейтингу» заявив, що поки 50% задоволені роботою нового президента.

Нагадаємо, дострокові вибори до ВРУ відбудуться 21 липня. Вибори пройдуть за змішаною системою, тобто половина депутатів обиратиметься у мажоритарних округах, а ще половина – за списками партій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук