Резерви Нацбанку України складають $35 млрд, - Арбузов

Економіка26 лютого 20111

На сьогоднішній день резерви Нацбанку України складають 35 млрд дол., з них чистих - 20 млрд дол. Про це повідомив глава Національного банку України (НБУ) Сергій Арбузов

Відповідаючи на запитання щодо обов'язкового продажу валютної виручки, С.Арбузов повідомив: "Ми запропонували її скасувати, але дати Нацбанку право у разі різкого погіршення платіжного балансу вводити тимчасово, на період до трьох місяців, аж до стовідсоткового обов'язкового продажу. Але поки в цьому немає необхідності, у нас на сьогоднішній день резерви - 35 млрд дол., з них чистих - 20 млрд дол.", повідомляє ZN,UA.

"З виданих в період кризи 100 млрд грн сьогодні у системі залишаються кредити рефінансування на 70 млрд грн. Також ми займаємося питаннями списання безнадійної заборгованості, яка вже сформувалася. Вже списано з балансів банків близько 10 млрд грн. При цьому обговорюємо питання оподаткування. Я був у міністра фінансів з цього питання. Він дав роз'яснення: податки будуть сплачені тоді, коли буде проданий заставу. Реальне оподаткування відбудеться, тому що наша постанова не дає права банкам не займатися поверненням заборгованості, в тому числі реалізацією застави, після її списання за рахунок резервів", - заявив С.Арбузов.

Крім цього, С.Арбузов повідомив, що скасування пенсійного збору з валюти - це своєрідний прорив: "Це питання вдалося вирішити на законодавчому рівні вперше за п'ять чи сім років. Причому довелося це робити в екстреному порядку в перші дні після Нового року, так як уряду спочатку не вдалося провести цю норму через бюджетний закон".

У той же час, С.Арбузов зазначив, що Нацбанк планує відмовитися від жорсткого адміністрування: "Наприклад, ми готові піти від індивідуального ліцензування, встановивши суму максимального пересування капіталу (до 100 тис. євро), при якому необхідним підтвердженням буде тільки свідоцтво про сплату податків".

Щодо проблем конкретних банків, С.Арбузов повідомив про ситуацію навколо "Родовід Банку": "Що стосується "Родовід Банку"- я зробив заяву, що скоро почнуться виплати. Ця заява небезпідставне. Схема дій, яка обговорена з урядом, дає підстави вважати, що в самий найближчий час Кабмін зробить заяву. Ми вже прорахували всі варіанти".

Нагадаємо, С.Арбузов був призначений на посаду голови Національного банку в грудні 2010 р., змінивши на цій посаді колишнього главу НБУ Володимира Стельмаха, п'ятирічна каденція якого закінчилася ще два роки тому. До цього С.Арбузов у вересні 2010 р. був введений в правління Нацбанку, ставши першим заступником В.Стельмаха. Ще раніше - був призначений головою наглядової ради державного "Укрексімбанку".

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук