Результати конкурсу мікропроектів оцінили на відмінно, але співголову конкурсу замінять

Дисонанс у Львівській обласній раді

Робота з конкурсом мікропроектів місцевого розвитку у 2016 році пройшла на відмінно. Таку оцінку під час засідання конкурсної ради програми мікропроектів дали 17 членів ради, 4 утрималося. Оцінювали роботу насамперед громад Львівщини та адміністрування конкурсу – секретаріату та конкурсної ради, співголовою якої є Парасковія Дворянин.

У 2016 році програма дала рекордний за всю історію ЛОР. Показник виконання – 99,6%. З 691 проекту, який отримав перемогу в конкурсі, громадам вдалося реалізувати 688.

«Це економічна субвенційна програма. Її завдання – акумулювати кошти на місцях і розвивати спроможність місцевих громад. Так, у 2016 році 54 млн грн, які виділили на конкурс з бюджету області, залучили понад 200 млн грн коштів спонсорів та місцевих рад. В реальному житті ці кошти перетворилися у теплі школи та дитячі садки, ФАПи з комфортними умовами та необхідним обладнанням, освітлені та безпечні вулиці у селах, наповнені життям народні доми», – коментує голова секретаріату конкурсу, депутат фракції «Самопоміч» Іван Собко.

Звичайно, не все у роботі було досконалим, тому й виникали деякі запитання. Наприклад, член конкурсної ради, голова фракції «Батьківщина» в ЛОР Юрій Гудима рекомендував секретаріату надалі роздруковувати для нього усі матеріали на папері, щоб йому не доводилося шукати презентації чи аналітику на офіційному сайті ЛОР.

Були зауваження і до експертної комісії, яка оцінювала проекти в минулому році. Зокрема, голова фракції «Народний рух» Богдан Гагалюк розкритикував роботу експерта Ігоря Назара і рекомендував не включати його у список експертів на цей рік. Однак більшість комісії не підтримала його пропозицію, вважаючи її недоречною.

Цікаво, що таку популярність (понад 1400 поданих заявок на участь) конкурс здобув лише у 2016 році. Це результат нового положення про конкурс, розробленого минулоріч секретаріатом конкурсу на чолі з депутатом «Самопомочі» Іваном Собком. Конкурс почав базуватися на засадах прозорості та конкурентності, кожен проект оцінювала група незалежних експертів, а депутати та посадовці не мали жодного впливу на обрання переможців.

Нагадаємо, що у вівторок, 31 січня, на сесії обласної ради планують розглянути проект рішення щодо внесення змін у програму конкурсу мікропроектів. Зокрема, текстом проекту пропонується замінити співголову конкурсної ради з першого заступника голови ЛОР Парасковії Дворянин на заступника голови Володимира Гірняка. Схоже на те, що природа такого рішення – політична, адже до роботи чинної співголови немає зауважень, а робота секретаріату та конкурсної ради сьогодні отримала оцінку відмінно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук