Результати опитувань свідчать про впевнену перемогу Зеленського у другому турі

Президентський рейтинг Володимира Зеленського перевищив 50%

Володимир Зеленський має значно більшу підтримку українців, ніж Петро Порошенко

Соціологічна група «Рейтинг» провела перше перед другим туром президентських виборів соціологічне опитування, результати якого свідчать, що шоумен Володимир Зеленський у другому турі здобуває впевнену перемогу над чинним президентом Петром Порошенком.

Зокрема, 51% усіх опитаних повідомили, що голосуватимуть за Зеленського, 20,8% – за Порошенка. Ще 17,8% – не визначилися, 10,3% – не мають наміру голосувати.

При цьому серед тих, хто має намір голосувати у другому турі, 60,8% підтримають Зеленського, 24,4% – Порошенка. Ще 14,8% – не визначилися.

Разом з тим серед тих, хто має намір голосувати у другому турі і визначився з вибором, 71,4% – голосуватимуть за Зеленського, 28,6% – за Порошенка.

Крім того, згідно з результатами цього ж дослідження, 61% опитаних вірять, що наступним президентом України стане Володимир Зеленський, 17% – що Петро Порошенко. Ще 22% – не визначилися із відповіддю.

Також соціологи з’ясували, що Зеленський випереджає свого конкурента у всіх вікових категоріях. Він є лідером серед мешканців сходу, півдня та центру, тоді як на заході позиції обох кандидатів майже рівні. До слова, жителі сходу і півдня найбільше серед інших повідомили соціологам, що очікують у другому турі фальсифікацій на виборах.

Також соціологи констатували, що серед українських виборців зростає протестне голосування. Зокрема, 22% виборців Порошенка повідомили, що голосуватимуть не стільки за нього, скільки проти Зеленського (в лютому так відповідали 12% опитаних).

Водночас, 57% виборців Зеленського повідомили, що голосують швидше за нього, натомість 41% – проти Порошенка (у лютому – 33%).

Крім того, 31% опитаних вважають, що коли люди обирають Порошенка, вони голосують безпосередньо за особистість, а 26% – таким чином голосують проти Путіна (мається на увазі повернення України в орбіту російського впливу). Соціологи констатували, що остання позиція більш характерна для виборців заходу країни. Серед виборців самого П.Порошенка майже 40% голосують не так за самого Порошенка, як проти Путіна.

20% опитаних вважають, що коли люди обирають Зеленського, вони швидше голосують безпосередньо за особистість, а 66% – таким чином висловлюють протест проти існуючої ситуації в країні (у лютому – таких було 50%). Це, як зазначили соціологи, визнають і виборці Порошенка. Навіть серед виборців самого Зеленського близько 60% своїм вибором висловлюють передусім протест проти існуючої ситуації в країні.

Фахівці соціологічної групи «Рейтинг» опитали 3000 жителів України віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) в період з 5 до 10 квітня 2019 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%.

Нагадаємо, в першому турі президентських виборів, який відбувся 31 березня, Володимир Зеленський отримав майже удвічі більше голосів за Порошенка. Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук