Родини Небесної сотні заявили про «демонстративний реванш диктатури»

Представники родин героїв Небесної сотні звернулися до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та генерального прокурора Руслана Рябошапки щодо ознак реваншу диктатури в Україні. Відповідне відкрите звернення напередодні оприлюднила громадська організація «Родини «Небесної Сотні».

Автори звернення висловили незадоволення тим, що керівництво країни проігнорувало їхнє прохання про зустріч, призначеннями в Державне бюро розслідувань та заявами, створеними російською пропагандою, які дедалі частіше потрапляють в український інформаційний простір.

«Ми, представники родин героїв Небесної сотні, постраждалих під час подій Революції Гідності та її активних учасників, ветеранів російсько-української війни, обурені ознаками реваншу диктатури, які стають дедалі більш демонстративними в сьогоднішній Україні. Представники колишнього “Беркуту” та злочинного режиму Януковича вже не тільки не стидаються содіяного, а наважуються вимагати від української влади перегляду законодавства і проведення розслідування, спрямованого проти учасників Революції Гідності. Діячі режиму Януковича хизуються безкарністю, дозволяють собі погрози у бік “майданівців”. Дедалі частіше в українському інформаційному просторі лунають тези, витворені російською пропагандою, про “переворот”, про “громадянську війну”; зневажається українська мова, культура, історія», – констатували автори звернення..

Родини героїв Небесної сотні також зазначили, що їхнє звернення від 24 січня з проханням про організацію зустрічі з керівництвом держави залишилося без реагування. На зустрічі вони хотіли обговорити свої вимоги та питання, серед яких: скасування наказу про призначення першим заступником директора ДБР Олександра Бабікова; оголошення відкритого конкурсу на заміщення посад директора ДБР та його заступників із дотриманням усіх вимог щодо строків його оголошення, перевірки на доброчесність кандидатів тощо; запровадження обов’язкової перевірки на доброчесність слідчих, що переходять до ДБР з Офісу Генерального прокурора; законодавчу заборону включення до списків обміну, передачі іншим країнам осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів проти учасників Революції Гідності.

Нагадаємо, що згаданий у зверненні перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков раніше працював у адвокатському об’єднанні, яке захищало екс-президента-втікача Віктора Януковича. І хоча сам Бабіков запевняв, що ніколи не представляв інтересів Януковича, а його підписи на документах були «технічними», в Офісі генерального прокурора підтвердили, що Бабіков таки представляв його інтереси на кількох судових засіданнях.

Невдоволення призначенням екс-адвоката Януковича Олександра Бабікова на посаду першого заступника голови ДБР пояснюється тим, що саме цей орган тепер розслідуватиме справи Майдану, в яких фігурують як представники режиму Януковича, так і сам екс-президент-утікач. Відповідно, родини героїв Небесної сотні побоюються конфлікту інтересів у цьому питанні.

Також нагадаємо, що 8 лютого до Києва повернулися двоє колишніх «беркутівців», яких Україна наприкінці минулого року віддала бойовикам. Після повернення екс-«Беркутівці» закликали скасувати закон про амністію майданівців. Учасників Революції Гідності екс-«беркутівці» назвали «державним переворотом», а деяких її учасників – «озброєними злочинцями».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук