Росія масово затримує українців, які в’їжджають на її територію через Білорусь

Російські прикордонники не впустили до РФ 160 українців, які в'їжджали з Білорусі, 60 з них досі перебувають в автобусах на кордоні, повідомила керівник прес-служби Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олена Ващенко.

«12 липня 2015 року в генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі в телефонному режимі надійшла інформація щодо громадян України, яких після перетину автотранспортом білорусько-російського кордону 11 липня затримала прикордонна служба ФСБ Російської Федерації і вони перебувають у місті Невель Псковської області. За наявною інформацією, у всіх громадян України були вилучені паспорти і без пояснень всім було заборонено подальший рух», – повідомила Ващенко, яку цитує «Інтерфакс-Україна».

За її словами, для з'ясування на місці всіх обставин ситуації, що склалася, та вжиття необхідних заходів до Невеля терміново відправлений консул і ще один співробітник консульського відділу в Санкт-Петербурзі.

За оперативною інформацією, яку вони надали, 11-12 липня прикордонна служба ФСБ РФ на 48 годин «за порушення російського законодавства» затримала близько 160 громадян України, які перетнули білорусько-російський кордон на автомобілях і рухалися територією РФ. Щодо цих осіб були складені протоколи про адміністративні правопорушення, накладено штраф у сумі 2000 російських рублів та прийнято рішення про їхнє примусове повернення на територію Білорусі.

Керівник відділення прикордонної служби ФСБ РФ пояснив такі дії російської сторони тим, що громадяни третіх країн не мають права перетинати державний кордон Російської Федерації з Білоруссю. Громадяни України можуть перетинати кордон лише в міжнародних пунктах пропуску, а оскільки на російсько-білоруському кордоні таких міжнародних пунктів пропуску немає, громадяни України порушують законодавство РФ. Крім того, їм було висловлено думку про можливість виникнення подібних ситуацій і з пасажирами рейсових автобусів і поїздів.

«Станом на ранок 13 липня ц.р. в Невелі залишалося близько 60 громадян України. Всі вони перебувають в автотранспортних засобах. Дітей серед них немає. Умови перебування задовільні», – сказала Ващенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук