Росія приховала від ООН інформацію про 60% військових витрат

СвітВолодимир Пиріг, 30 серпня 20178380

Росія приховала від Організації Об’єднаних Націй майже 60% своїх військових витрат, повідомило російське агентство РБК з посиланням на розрахунки завідувача лабораторією військової економіки Інституту Гайдара Василя Зацепіна.

Росія повідомила в ООН про військові витрати за 2016 рік на суму 2 трлн руб. За оцінками експерта, це лише 42% від того, що слід було б задекларувати за стандартами.

Застосовуючи стандарт ООН, Зацепін розрахував, що сумарні військові витрати російського бюджету в 2016 році склали 4,93 трлн руб., або 5,7% ВВП. Сюди входять і непрямі військові витрати, які прописані в інших розділах бюджету – «Національна безпека і правоохоронна діяльність» (війська національної гвардії, органи прикордонної служби), «Національна економіка» (капітальне будівництво в рамках держоборонзамовлення), розділи «Соціальна політика», «Охорона здоров’я», «Житлово-комунальне господарство» (витрати Міноборони).

«Виходить, що відомості, представлені Росією в UNODA (Управління ООН з питань роззброєння), можуть бути занижені більш ніж вдвічі в порівнянні з тими, які потрібно було б надати за стандартом ООН», – йдеться в публікації.

Як пояснило агентству джерело, знайоме з розподілом федерального бюджету, такий розрив пояснюється закритою (секретною) частиною бюджету.

«Є відкрита частина бюджету, а є закрита. Міноборони РФ звітує по закритій частині бюджету аж до копійки перед Рахунковою палатою, Мінфіном та іншими відомствами. Але закрита частина бюджету ніколи у відкритий доступ не потрапляє», – пояснив співрозмовник агентства.

ООН рекомендує країнам у звітах давати необхідні пояснення до цифр, але Росія ніде не дає таких пояснень.

У 2016 році, за даними Інституту Гайдара, 21,7% витрат всього російського бюджету (пострадянський максимум) проходило за закритими статтями. У тому числі в розділі «Національна оборона» було засекречено понад 70% витрат (близько 2,7 трлн руб.), в іншому силовому розділі – «Національна безпека» – 29% (або 0,5 трлн руб.).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук