Росія відмовилася брати участь у слуханнях трибуналу ООН щодо українських моряків

Росія відмовилася від участі в слуханнях Міжнародного трибуналу з морського права, куди Україна звернулася з вимогою звільнити українських моряків і три кораблі, які були захоплені в листопаді 2018 року. Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль у Facebook.

«Росія повідомила, що не братиме участі в слуханнях про тимчасові заходи у справі про імунітет українських військових кораблів і членів їх екіпажів у Міжнародному трибуналі з морського права», – написала Зеркаль.

За її словами, відмова Росії не впливає на легітимність справи. Слухання відбудуться, як і планувалося, 10 травня в Гамбурзі.

Рішення трибуналу буде прийнято в травні.

Зеркаль нагадала, що в 2013 році Росія так само відмовилася брати участь у справі корабля Arctic Sunrise, яке належало GreenPeace. Однак потім росіяни все одно виконали вимогу міжнародного трибуналу і звільнили судно, представивши це як жест доброї волі.

Вона допускає, що і українські моряки будуть звільнені так само.

«І навіть якщо Росія в своїй послідовності буде для своїх споживачів інформації подавати рішення про звільнення українських моряків як велику послугу новообраному президенту України, весь цивілізований світ розумітиме, що насправді це ніяка не послуга, а виконання рішення трибуналу», – повідомила Зеркаль.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські силовики у Керченській протоці біля окупованого Росією Криму обстріляли українські кораблі, захопили їх і 24 членів їхніх екіпажів. Троє моряків при цьому були поранені. Усіх захоплених українців тримають під вартою у СІЗО в Москві, їм інкримінують незаконний перетин кордону.

Україна розцінює своїх моряків як військовополонених. Росія вважає по-іншому і звинуватила їх в скоєнні кримінального злочину. Крім того, про визнання себе військовополоненимизаявили також усі 24 моряки.

16 квітня Україна звернулася в Міжнародний трибунал з морського права (ITLOS) щодо застосування тимчасових заходів з метою звільнення моряків. Україна в своєму запиті посилається на конвенцію ООН з морського права (UNCLOS), згідно з якою військово-морські судна і їх персонал мають абсолютний імунітет. Іноземні держави не можуть їх заарештовувати, затримувати і піддавати судочинству. Захоплення Росією кораблів у Чорному морі і спроба кримінального переслідування українських моряків грубо порушує UNCLOS.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук