Росіянин звернувся в Євросуд з прав людини, бо не хоче воювати на Донбасі

СвітЮлія Поліковська, 18 травня 201519941

В Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) надійшла скарга російського призовника Сергія Холкіна, який вимагає від Росії надати йому право пройти альтернативну цивільну службу (АЦС), інформує «Коммерсантъ».

Згідно з матеріалами, що надійшли в ЄСПЛ, житель Мурманська Сергій Холкін прийняв рішення домагатися права проходження АЦС у вересні 2014 року. Приводом для відмови від військової служби, як стверджує сам Холкін, стали події на сході України.

Подібна скарга до Страсбурга подається вперше.

«Вона (скарга) унікальна тим, що призовник, якому відмовили у виборі АЦС, може зіткнутися зараз з призовом до армії і змушений буде взяти в руки зброю. Держава не вбачає у нього антивоєнних переконань і продовжує слати повістки», – прокоментував  представник правозахисної організації «Солдатські матері Санкт-Петербурга» Олександр Передрук.

Право на заміну військової служби в Російській Федерації мають громадяни, чиї релігія або переконання не дозволяють брати в руки зброю, а також представники корінних і нечисленних народів, що займаються традиційними промислами. Відповідні положення закріплені ст. 59 Конституції Росії і законом «Про альтернативну цивільну службу». АЦС триває в півтора рази довше, ніж військова служба.

У військовому комісаріаті Мурманська заявник попросив надати йому можливість виконати конституційний обов'язок у рамках АЦС, проте спеціально скликана комісія вирішила, що його пацифістські погляди не суперечать військовій службі, адже не є достатньо міцними.

У військовому комісаріаті вважають, що Холкін не є переконаним пацифістом, тому що він сам повідомив, що ці погляди сформувалися лише минулого літа - при перегляді новин з Донбасу.

До такого самого висновку прийшли і мурманські суди різних інстанцій.

Як йдеться у скарзі, ці дії російської влади заявник вважає порушенням ст. 9 Європейської конвенції про права людини, яка гарантує право на свободу поглядів.

Як інформував ZAXID.NET, за даними штабу антитерористичної операції в Донбасі перебуває не менше 9 тисяч російських військовослужбовців, а всього у складі незаконних збройних формувань (НЗФ) налічується 43 тисячі бойовиків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук