Російська суднобудівельна компанія погрожує Україні судом за зрив поставок двигунів

СвітЛюбко Петренко, 8 червня 201510402
Російська суднобудівельна компанія погрожує Україні судом за зрив поставок двигунів

Об'єднана суднобудівна корпорація (ОСК) має намір через суд домагатися від України поставки оплачених газотурбінних двигунів для російських фрегатів. Про це повідомило російське агентство «РИА Новости» з посиланням на повідомлення прес-служби корпорації.

«Як відомо, політичне керівництво України в односторонньому порядку припинило будь-які відносини у сфері військово-технічної співпраці й припинило відвантаження продукції на адресу російських підприємств. ОСК має намір вимагати від української сторони виконання вже оплачених контрактів на поставку газотурбінних двигунів в судовому порядку», - говориться в повідомленні.

За повідомленням ОСК, «недобросовісні дії сусідньої держави» викликали труднощі, пов'язані з оснащенням двигунами фрегатів, які перебувають на стадії будівництва, за двома проектами: 11356 і 22350.

Фрегати проекту 11356 мають водотоннажність 4000 тонн, швидкість ходи 30 вузлів, автономність 30 діб, екіпаж 200 осіб. На озброєнні корабля перебувають крилаті ракети підвищеної дальності «Калібр» або «Онікс», артустановка калібру 100 міліметрів, зенітний комплекс «Кортик», торпеди калібру 533 міліметри, один гелікоптер Ка-31.

Кораблі проекту 22350 мають водотоннажність 4,5 тисячі тонн, завдовжки в 135 метрів і шириною 15 метрів. На озброєнні фрегатів: корабельна артилерійська установка А-192 «Армат» калібру 130 міліметрів, пускові установки для 16 протикорабельних ракет «Онікс» або «Калібр-НКЕ» і зенітний ракетний комплекс «Полімент-Редут».

Раніше віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін заявляв, що Росія не може завершити будівництво низки кораблів для потреб ВМФ у зв'язку з припиненням постачань газотурбінних силових агрегатів з України.

За повідомленням експертів, силовими установками з українськими газотурбінними агрегатами оснащуються майже всі великі кораблі, які будуються для ВМФ Росії, а замінити їх вітчизняними аналогами планується щойно з 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук