Російські конвертаційні центри відмили 15 млрд грн і фінансували злочини проти Майдану, - СБУ

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 серпня 20141840

Служба безпеки України викрила злочинну російську фінансову схему з відмивання грошей.

Фінансовими оборутками у «тіньовий обіг» було виведено за попередніми оцінками суму, еквівалентну 15 млрд грн, повідомляє прес-центр СБУ.

"Встановлено, що з Росії безготівкові кошти виводилися на рахунки офшорних компаній-нерезидентів та згодом через спеціально створені сотні фіктивних підприємств, із залученням десятків комерційних банківських установ, заходили до України і оберталися тут у валютну готівку. Упаковки з обготівкованими доларами поза митним контролем автомобілями вивозилися до Росії", - йдеться у повідомленні.

Слідство отримало інформацію, що частина цієї готівки, а саме - особливо значні суми у грудні 2013 - лютому 2014 року, залишалась в України для фінансування протиправної діяльності. Наразі перевіряється можливе використання цих російських коштів у злочинних діях проти активістів Майдану, зокрема для оплати злочинів так званих «тітушок» та «антимайданівців».

У рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України за поданням СБУ накладено арешти на рахунки зловмисників у 30 комерційних банках в різних регіонах України. Вилучено 220 тисяч доларів готівкою.

14 серпня спецпідрозділ Служби безпеки України провів обшуки офісних та житлових приміщень, банківських установ, автотранспорту у Києві, Дніпропетровську та Кіровограді. Співробітники СБУ вилучили понад 1200 печаток підприємств з ознаками фіктивності, які обслуговували конвертаційний центр, близько 200 одиниць комп’ютерної техніки з програмами «банк-клієнт», електронними ключами для управління рахунками іноземних (російських та офшорних) компаній, понад 2000 носіїв інформації, а також фінансово-господарську документацію цих структур. Понад 400 вилучених печаток та відбитків печаток належать юридичним особам, зареєстрованим у Російській Федерації - зокрема, у Москві, Санкт-Петербурзі та Самарі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук