Роскосмос призупинив роботу станцій GPS на території Росії

СвітРоман Ганкевич, 1 червня 20144373
Дмітрій Рогозін

У Роскосмосі повідомили про призупинення діяльності 11 американських станцій GPS на території Росії.

«Згідно з дорученнями уряду Росії Роскосмос, спільно з Федеральним агентством наукових організацій, з 1 червня 2014 реалізовано заходи, які виключають використання інформації від станцій глобальної сейсмографічної мережі, що працюють за сигналами системи GPS і розташовані на території Російської Федерації, в цілях, не передбачених чинними угодами, в тому числі таких, які працюють у військових цілях», - йдеться в повідомленні.

Раніше віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив журналістам, що Росія з 1 червня призупинить роботу американських станцій GPS, розташованих на території РФ, якщо не досягне угоди про розміщення наземних станцій ГЛОНАСС на території США.

«З 1 червня ми припиняємо роботу цих станцій на території Росії», - сказав він.

За його словами, припинення діяльності станцій GPS на території Росії не вплине на якість сигналу навігаційної системи. Віце -прем'єр зазначив, що американські станції розташовані на території РФ в рамках угоди від 1993 і 2011 років. «У відповідності з цими угодами, на території десяти суб'єктів розташовано 11 станцій інфраструктури GPS», - сказав він.

Дмитро Рогозін повідомив, що до 31 серпня у російсько-американської сторони є час на узгодження питання про розміщення російських станцій ГЛОНАСС на території США. «Сформовано робочу групу Федерального космічного агентства, Російської академії наук і МЗС. Ми приступаємо до переговорів з США. Відводимо на це три місяці, тобто до кінця літа. Сподіваємося, що під час цих переговорів буде знайдено рішення, яке дозволить відновити пропорційне співробітництво, якщо ж ні, то з 1 вересня робота цих станцій буде припинена остаточно», - заявив Рогозін.

Пізніше у своєму мікроблозі Twitter Рогозін написав, що вжиті заходи виключають використання даних станцій у військових цілях.

«Поясню: нами розроблено і прийнято технічні кроки, які виключають використання цих станцій у військових цілях. Тепер вони під повним нашим контролем», - написав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук