Розстріли на Майдані ініціювали радикали, а російських силовиків там не було, – Янукович

Екс-президент України заявив, що влада знищує докази злочинів на Майдані, аби «замести сліди»

Екс-президент України, утікач Віктор Янукович звинуватив в ініціюванні кривавих подій на Майдані у лютому 2014 року «радикалів, які вирішили захопити владу».

«Сьогодні, коли минуло стільки часу — вже півтора року — сьогодні українці зрозуміли, що в цих розстрілах не зацікавлена була влада і президент, а зацікавлені були ті… радикали, ті, я б сказав, злочинці, які вирішили таким шляхом захопити владу», – озвучив Янукович свою версію цих подій в інтерв’ю BBC, яке вийшло в ефірі британської телекомпанії в ніч на вівторок, 23 червня.

Він також сказав, що не віддавав наказу відкривати вогонь під час демонстрацій.

«Я був противником, категоричним противником, кровопролиття. Я вважав, що ніяка влада не варта краплі крові людей. Тому я був проти того, щоб пролилася кров в Україні. І я зробив все, щоб в Україні не було війни», – сказав він.

При цьому Янукович вважає, що нинішня влада в Україні замість проведення розслідування намагається «замести всі сліди».

«Я звернувся зараз в Генеральну Прокуратуру з проханням, щоб ці матеріали розслідування публічно могли показувати суспільству, тому що суспільство не знає, що розслідування фактично ніяке не ведеться. Минуло півтора року. Навпаки, знищуються всі сліди тих злочинів, які скоєні на Майдані», – заявив колишній президент.

Він також заперечив вплив Росії на події, котрі відбулися на Майдані.

«Ніяких спецслужб. Ні з якими спецслужбами, ні з однієї країни – ні з Європи, ні з Америки, ні з Росії», – заявив Янукович і уточнив, що не було там й інших представників силових відомств Росії.

У той же час він визнав, що під час подій на Майдані мав неодноразові телефонні розмови з Володимиром Путіним.

«Він пропонував. Можливо, допомога якась потрібна фінансова, можливо потрібно в чомусь допомогти... В цей період часу у нас дуже багато було контактів з керівниками різних країн, і Росії теж», – відповів Янукович.

При цьому екс-президент стверджує, що Путін в ті дні не хотів його втечі до Росії.

«Він мені сказав, що зараз такий період часу, коли з Києва їхати ризиковано. Небажано. Він висловив таку точку зору», – розповів Янукович.

Раніше вже звільнений голова Служби безпеки України (СБУ) Валентин Наливайченко заявив, що розстрілами на Майдані керував радник президента Росії Володимира Путіна, який, окрім усього, жив на одному з об’єктів СБУ і користувався урядовим зв’язком.

Крім того, він повідомив, що Росія постачала до України зброю для розстрілу майданівців. Зокрема, за словами Наливайченка, РФ надавала попередньому режиму гранати та інші засоби для вбивства мирних протестувальників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук