Садовий запропонував передбачити в держбюджеті кошти на реставрацію львівських пам'яток

Економіка28 вересня 20173491

Міський голова Львова Андрій Садовий під час зустрічі з депутатами Верховної ради та керівництвом ЛОДА запропонував передбачити у держбюджеті на наступний рік кошти на підтримку та проведення Форуму видавців, який має статус національного, а також на реставрацію будівель-пам'яток. Про це повідомили в прес-службі ЛМР.

Андрій Садовий звернув увагу на фінансування коледжів та профтехосвіти, які хочуть передати на утримання місцевих бюджетів без надання функцій контролю чи впливу на них. «Ви пригадуєте, міста пішли на домовленість, що з 75% ПДФО ми зменшуємо до 60%, але 100% уряд фінансує все, що стосується освіти, медицини, культури. І почалося: там підкинули, там підкинули. До прикладу, в цьому році десь 240 млн грн ми віддали на профтехосвіту. А який ми маємо вплив як місто на профтехосвіту? Жодного. Ще нам хочуть передати коледжі – це ще 300 млн. Нам бюджету не вистарчить», – сказав мер.

Андрій Садовий також зазначив, що за останні 10 років Львів не отримав жодних коштів на збереження історичного середовища.

Мер висловив сподівання, що з держбюджету вдасться отримати 25 млн грн на реставрацію комплексу церкви святого Юра.

Він також зазначив, що необхідні кошти на реставрацію корпусів ЛНУ ім. Франка на вул. Грушевського, на пр. Свободи, вул. Університетській та корпусів «Львівської політехніки», а також Палацу Бесядецьких, церкви Успіння Пресвятої Богородиці, кафедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці на вул. Грушевського.

«Ще одна річ – наш Форум видавців, якому дали статус національного. Якщо є статус «національний», то має бути стрічка, треба хоча б 2,5 млн грн передбачити в бюджеті наступного року. Це не великі кошти, але потрібні. Загальнонаціональні будівлі і збереження пам’яток архітектури – треба підтримати. Треба вставати на захист місцевого самоврядування, враховуючи постійне бажання уряду накидати нам більше для фінансування з місцевого бюджету», – зазначив Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук