СБУ викрила агентурну мережу спецслужб РФ, яка планувала теракти у східних регіонах України

СуспільствоАндрій Стець, 22 березня 20174100

Співробітники Служби безпеки і бійці «Альфи» затримали 9 членів агентурної мережі російських спецслужб. Про це заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

«Нами було проведено спеціальну операцію по знешкодженню мережі спецслужб РФ, яка діяла в східних і південних регіонах нашої держави. За нашою інформацією, безпосередньо до створення цієї мережі було причетне Головне управління розвідки ЗС РФ», – сказав він, інформує «112 Україна».

Ця мережа, яка була створена з діючих і колишніх військовослужбовців, отримала першочергове завдання – агентурне проникнення на об'єкти критичної інфраструктури південних областей нашої держави, збір інформації про ці об'єкти, проникнення на військові об'єкти наших ЗСУ та збір відповідної інформації, також посягання на інформацію з обмеженим доступом, що стосується дислокації українських частин

За його словами, також завданнями цієї групи була підготовка і проведення диверсій і терактів стосовно громадян України та безпосередньо на території південних областей нашої держави.

У той же час начальник Головного управління військової контррозвідки СБУ Сергій Левченко повідомив, що члени групи дотримувалися конспірації в роботі.

«Всі члени мережі проросійськи налаштовані, але всі з великим бажанням і задоволенням отримували винагороду як у російських рублях, так і в українських гривнях, так і в американських доларах», – зазначив він.

Він додав, що керівником і координатором цієї мережі була призначена російськими спецслужбами жінка-агент. Левченко додав, що вона держслужбовець і одеситка.

«Вона брала участь в подіях на Куликовому полі в Одесі. Нами задокументовано виїзд цієї жінки в Крим, де вона пройшла навчання в розвідувальному центрі ГРУ Генштабу РФ. В її навчанні брали участь куратори безпосередньо з Москви. Під час навчання в Криму з нею були відпрацьовані легенди прикриття роботи групи на території України, були відпрацьовані завдання цієї групи, були відпрацьовані розміри грошової винагороди за ту інформацію, яку мала група надавати центру РФ», – розповів він.

В злочинну групу увійшли як діючі військовослужбовці, так і військовослужбовці, які в останні роки були звільнені у запас, але мали широкі зв'язки.

«Всі члени цієї мережі підтримували створення так званої «Одеської народної республіки», а деякі з них брали участь на Куликовому полі в Одесі. Їм було поставлено завдання насамперед копіювання таємних документів, візуального спостереження за рухом військових колон, військ, фотографування військових об'єктів як в Одесі, так на всьому півдні України», – пояснив він.

Всього правоохоронцями було затримано 9 членів групи, 4 з них було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, інші знаходяться під контролем СБУ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук