Села на Львівщині з комуністичними назвами наразі не перейменовуватимуть

Села Андріївка та Максимівка, які, згідно із законом про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів, мають бути перейменовані, поки що не перейменовуватимуть.

Питання про перейменування Андріївки (Буський район) наразі не виникало. «Спочатку треба спитати громадян села, чи вони хочуть того перейменування, чи ні. Сам я це питання ще не розглядав. Однак, на мою думку, село перейменовувати не потрібно – назва Андріївка може асоціюватися і з Андрієм Первозванним. Якщо що, проведемо опитування і будемо вирішувати», - розповів ZAXID.NET сільський голова Андріївки Михайло Романів.

За його словами, питання повернення однієї з історичних назв села розглядатимуть пізніше – спершу обговорять із депутатами, а пізніше з населенням села. До 1630 року це село мало назву Мармузовичі, із 1630 по 1946 – Ферлеївка, однак згодом його перейменували на честь першого директора місцевої механізованої тракторної станції Андрєєва.

З ініціативою перейменування Максимівки (Старосамбірський район) Львівська облрада зверталася до Верховної Ради ще у 2008 році, однак це питання у парламенті так і не розглядалося. Знову подавати документи на перейменування у Максимівці не мають наміру.

«Усі документи щодо перейменування ми передали в обласну раду, а де воно там застопорилося, я не знаю, - розповів ZAXID.NET Михайло Рудавський, сільський голова Терлівської сільської ради, у підпорядкуванні якої й перебуває село Максимівка. - Хочемо повернути ту назву, що була колись,– Лібухова. А ще раз робити все це немає потреби, і все одно зараз маємо купу іншої роботи – йде підготовка до виборів».

Зазначимо, що назва Максимівка з’явилася також у повоєнний час – село перейменували на честь вбитого у бою з УПА офіцера НКВД Максимова.

Як повідомляв ZAXID.NET, спеціалісти аналітичного центру «Info-Light» створили на основі даних Українського інституту національної пам’яті інтерактивну карту з 877 населених пунктів, які мають перейменувати до 21 листопада. На території Львівської області є лише два таких населених пункти – села Андріївка та Максимівка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук