В мережі запустили інтерактивну карту декомунізації України

Спеціалісти інформаційно-аналітичного центру «Info-Light», на основі даних моніторингу Українського інституту національної пам’яті, створили інтерактивну карту з 877 українських населених пунктів, які мають перейменувати до 21 листопада, відповідно до вимог закону про декомунізацію у 2015 році. На карту нанесли 28 міст, 48 містечок, 801 селище і село.

Вказується, що загалом в Україні чекають свого перейменування 3% міст і сіл і дані на карті будуть оновлюватися.

Області на мапі позначені різними кольорами. За інформацією розробників, лише в Івано-Франківській області немає населених пунктів із радянськими назвами. Найбільше таких у Донецькій (10 міст, 11 містечок, 16 селищ, 62 сіл), Дніпропетровській (3 міста, 3 містечок, 7 селищ, 71 сіл) та Харківській областях (2 містечок, 25 селищ, 70 сіл), від 75 — 100 міст і сіл. Найменше — у західній Україні, від одного до десяти.

«Інтерактивна карта забезпечує масштабування, розміщення великих масивів даних з відповідними підписами за якісними характеристиками, постійне оновлення, функціональну надбудову та точну прив’язку населених пунктів відповідно до їхнього географічного розташування», — зазначив голова інформаційно-аналітичного центру «Info-Light» Назарій Поліщук.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна рада прийняла закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку.

Законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного режимів забороняється публічне використання символіки таких режимів, встановлюється обов'язок перейменування організацій і торгових марок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук