У Києві за півроку мають перейменувати 110 вулиць
110 вулиць, провулків, площ у Києві необхідно перейменувати відповідно до вимог закону про декомунізацію. Про це свідчить моніторинг, проведений Українським інститутом національної пам’яті, повідомили у прес-службі організації.
«На 24-ому році незалежності у Києві ще багато вулиць мають імена організаторів репресій: Дзержинського, Жданова, Калініна, Кіквідзе, Кірова, Строкача, Фадєєва, Щербакова, Камєнєва та ін. Також давно чекає свого перейменування Ленінградська площа та ще чотири вулиці, названі на честь лідера більшовиків: Ілліча, Ульянова Володимира, Леніна та Ленінська», – зазначили в УІНП.
Перелік топонімічних об’єктів Києва, які підлягають перейменуванню можна переглянути на сайті інституту.
«Проблема не в ностальгічному небажанні розпрощатися з минулим, а в тому, що таким чином ми деформуємо свою сучасність і майбутнє. Діти із підручників історії знають про злочинну політику Леніна. Але для того, щоб отримати ці знання, вони йдуть до школи вулицею Леніна, минаючи пам’ятник Леніну. Таким чином, ми виховуємо у молодому поколінні суспільну шизофренію та моральний релятивізм – злочини і злочинці не лише не засуджуються, їх продовжують возвеличувати», – зазначив голова організації Володимир В’ятрович.
Нині у процесі перейменування, за даними УІНП, перебуває більше 40 вулиць. За останні півроку, ще до прийняття законів про декомунізацію, перейменували 11 вулиць.
Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Згідно цього закону, під перейменування підпадають імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (від секретаря райкому і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік, працівників органів держбезпеки.
Як інформував ZAXID.NET, у Києві відбуваються громадські обговорення перейменування трьох вулиць, Московської площі і Московського мосту.