Сербів запросили взяти участь в Міжнародному інвестиційному форумі в Тернополі
До складу делегації увійшли представники облдержадміністрації, обласної ради, методичного центру народної творчості м.Тернополя, підприємці. Ціллю візиту було налагодження офіційних контактів з представниками Парламенту Автономного Краю Воєводина та ознайомлення з діяльністю Національної ради української національної меншини. Члени делегації запропонували доповнити співпрацю в культурно-просвітній сфері економічними контактами з Автономним Краєм Воєводина і запросили представників краю відвідати Тернопілля та взяти участь в Міжнародному інвестиційному форумі в м. Тернополі у 2010 році, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі ТернОДА.
Під час візиту у м.Новий Сад відбулася зустріч делегації області з представниками Парламенту Воєводини.
Заступник голови Парламенту Мартін Злох привітав делегацію Тернопільщини від імені Виконавчої Ради та Парламенту Воєводини і коротко ознайомив усіх з економічним потенціалом регіону, із системою територіально-адміністративного устрою в Сербії, розповів про співпрацю з іншими регіонами України та зазначив, що українська діаспора є однією з 27 меншин різних народностей Сербії, які постійно отримують різнобічну, в тому числі і фінансову підтримку держави.
Із зовнішньоекономічними зв’язками Сербії ознайомила усіх представник Торгово Промислової Палати Мілена Костич. Вона зазначила, що Україна їх цікавить, як торговельний партнер. Запропонувала співпрацю у сільськогосподарському виробництві, рослинництві, тваринництві, виробництві взуття, виробництві і монтажі сучасних складських приміщень, висловила зацікавленість у співпраці в медичній галузі (фармацевтична продукція і медичне обладнання) та в туристичній сфері.
Того ж дня відбулося відкриття етно- та образотворчої виставки, на якій були представлені роботи як з Сербії, так і з України та відкриття Фестивалю української культури "Калина", який представляє творчість українців в Сербії та гостей з-за кордону і транслюється в прямому ефірі на радіо та телебаченні.
В останній день перебування делегації відбувся офіційний прийом в приміщенні Національної ради української національної меншини з головою - Мирославом Калинюком та секретарем - Мирославом Гочаком.
Як вони повідомили, в Сербії є багато українських організацій, створені вечірні українські школи, в яких навчаються навіть серби. Майже кожен місяць відбуваються святкування, спрямовані на згуртування