Серед кандидатів до Антикорупційного агентства знайшли людей з сумнівним минулим

У антикорупційній неурядовій організації Transparency International Україна зазначили, що серед 53 кандидатів на посади в Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) кожен п’ятий має корупційні ризики, заявила юрист цієї організації Софія Ковач.

«Було би дивно, щоб люди, які повинні згодом перевіряти декларації всіх чиновників в Україні, робили помилки в деклараціях. Крім того, було би ще дивніше, якби один з антикорупційних органів в державі очолювали люди з неоднозначним та вельми сумнівним минулим. Так, на превеликий жаль, з 53 кандидатів, які подалися на посади до Національного агентства з питань запобігання корупції, у кожного 5-го ми знайшли корупційні ризики», – сказала вона на брифінгу в понеділок, 14 вересня, передає Укрінформ.

За словами Ковач, під корупційними ризиками мається на увазі невідповідність отриманих доходів займаним посадам і стилю життя конкурсантів, або ж  безпосередня участь у певних корупційних скандалах.

«Таких кандидатів чимало», – наголосила вона.

Ковач пояснила, що дуже важливо, щоб до НАЗК входили професійні люди з високими репутаційними та моральними якостями, оскільки «саме вони будуть формувати кредит довіри суспільства в Україні до нових антикорупційних органів і держави загалом».

Ковач також зазначила, що співробітники Transparency International Україна проаналізували всіх 53 кандидатів на посади членів Нацагентства і створили «одну велику таблицю» по них. Під час проведення аналізу вони використовували дані, які опублікував Кабінет міністрів України та із загальнодоступних джерел. Кожен охочий може ознайомитись з цим документом на сайті організації. Як наголосила Ковач, цей аналіз також буде переданий конкурсній комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів НАЗК для ознайомлення.

Як відомо, відбір конкурсантів на посади в НАЗК має пройти у 2 етапи. На першому етапі Комісія проаналізує біографії та декларації кожного із 53 кандидатів, а на другому етапі – проведе співбесіди з претендентами. Наступне засідання учасників конкурсної комісії заплановано на п'ятницю, 18 вересня, на 11:00.

НАЗК є ключовим органом з моніторингу декларацій та стилю життя всіх держслужбовців країни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук