Симоненко хоче за допомогою Лутковської скасувати декомунізаційні закони

Комуністична партія України просить уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерію Лутковську оскаржити в Конституційному суді закони з декомунізації, заявив лідер Компартії Петро Симоненко.

На прес-конференції в п'ятницю, 22 травня, він повідомив, що зустрічався з Лутковською щодо цього питання.

«Я зажадав, щоб був даний початок нашому офіційному зверненню за поданням до КС з погляду визнання незаконними законів, які були прийняті 9 квітня», – сказав лідер українських комуністів, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

За його словами, він також поінформував омбудсмена про те, яку позицію з цього питання займають європейські колеги Компартії України.

«Я проінформував її про те, які настрої в Європі, і що ми звернулися до Парламентської Асамблеї Ради Європи до своїх колег в групі" Об'єднані ліві ", а також до Європейського парламенту», – зазначив Симоненко.

«Я висловив своє прохання і сподіваюся, що вона його реалізує. Але у мене склалося враження, що на неї вже почали чинити тиск», – додав він.

Лідер КПУ також заявив, що закони про декомунізацію «руйнують історичну пам'ять» і «знищують історичний період».

Як повідомляв ZAXID.NET, 9 квітня Верховна Рада прийняла чотири декомунізаційні закони: «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті».

Згідно з документами, забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України Українська повстанська армія та інші організації.

15 травня ці закони підписав президент України Петро Порошенко, 20 травня їх було офіційно опубліковано, а 21 травня вони набули чинності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук