ОБСЄ не cподобалися українські закони про декомунізацію

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович розкритикувала закони про декомунізацію

В Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) вважають, що закони про декомунізацію становлять потенційну загрозу свободі слова та засобів масової інформації. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ОБСЄ з посиланням на слова представника організації з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович, передає «Радіо Свобода».

В ОБСЄ зазначили, що після прийняття Верховною Радою 9 квітня закону «Про засудження комуністичних і нацистських тоталітарних режимів в Україні та про заборону пропаганди своїх символів» Міятович 15 квітня звернулася до президента України Петра Порошенка з проханням ретельно розглянути закон до його затвердження.

«У той час як я повністю поважаю часто чутливий і болючий характер історичної дискусії та її вплив на суспільство, … обмеження може легко призвести до придушення політичних, провокаційних і критичних висловлювань, особливо в засобах масової інформації», – цитує прес-служба Міятович.

На її переконання, ЗМІ є важливим елементом здорової демократії, а оспорювана і потенційно проблематична інформація не повинна бути заборонена і, навпаки, має вирішуватися шляхом відкритої дискусії.

Дуня Міятович також заявила, що представники громадського суспільства не мали можливості брати участь у громадських обговореннях про закони.

Нагадаємо напередодні президент України Петро Порошенко підписав закони, відомі як «закони про декомунізацію» – «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» та «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Підписуючи ці закони, Порошенко також пообіцяв, що найближчим часом до Верховної Ради буде подано проект закону, спрямований на усунення колізій, що можуть бути використані для зловживання нормами нового законодавства, порушення прав і свобод людини і громадянина, зокрема, в частині свободи наукових досліджень і міжнародної співпраці та діалогу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук