«Та у Скольому взагалі нічого не вкрадете!»

Мер Сколе Володимир Москаль в ефірі ZAXID.NET LIVE

СуспільствоZAXID.NET, 24 травня 2018, 21:41 4156 4

Міський голова невеличкого гірського райцентру Сколе на Львівщині Володимир Москаль – політик ексцентричний. Попри вирок суду, який засудив його до 6,5 років в’язниці з конфіскацією майна, він продовжує керувати невеличким містом на Львівщині.

Він хоче встановити у центрі міста шибеницю і заборонити туристам викидати сміття у місті. А ще Володимир Москаль днями збурив громадськість заявою, що Україною і світом керують євреї.

Для початку пропоную глянути коротенький сюжет, який про вас підготувала моя колега Вікторія Іваськевич, й тоді продовжимо розмову.

***

Якщо хтось раніше і не чув про Сколе, то останнім часом про містечко знають усі. А все завдяки скандальним заявам мера Володимира Москаля. Почалося все із шибениці – її як символ боротьби із корупцією він запропонував встановити на центральній площі Сколе замість безіменного радянського пам’ятника.

Володимир Москаль, міський голова Сколе: «Значить, це буде труба або двохтавр, який вже є в мене присутній, тобто є вже готовий. Це, скорше всього, буде 4,5 метра. І от тут, на відстані десь так 80 см – петля з грубого тросу або металева, яка не спричинить ніякого травматизму або будь-що. Це буде люди, громада... Ми беремо такий шнурок, за ноги підвішуємо сюда і б’ємо по задниці – там 20 буків чи 25 буків».

До речі, проблема хабарництва не оминула і самого Москаля – у березні мера Сколе засудили до 6,5 років в’язниці із конфіскацією майна за 18 тисяч гривень хабара, який він отримав два роки тому. Але Москаль подав апеляцію – і, доки розгляд триває, продовжує виконувати обов’язки мера. І знову спричиняє скандал – у мережі з’являється відео із антисемітськими заявами чиновника. Перед членами націоналістичних організацій він читає цілу лекцію про шкоду «світового жидівства».

Володимир Москаль, міський голова Сколе: «Вони чітко йдуть до того і формують політику космополітизму і лібералізму. А суть тих політик пов’язана на тому, щоби знищити всі нації – щоби залишити політичну націю, змішати з всіх людей докупи».

Також він заявив, що причиною поразки гітлерівської Німеччини була допомога Сталіну з боку євреїв, а події чотирьох років після Революції гідності в України сколівський мер назвав «спектаклем москвинсько-жидівської влади».

***

Давайте почнемо з вироку суду. У березні суд Стрийський виніс вирок – дуже жорсткий вирок, на моїй пам’яті не пам’ятаю таких: 6,5 року, конфіскація майна. Ви продовжуєте далі керувати містом. Як це все відбувається?

Ну, на думку спадає зразу, що ще з Совєцького Союзу за курку сиділи в тюрмі, а хто вагонами крав – ніколи. Прикра практика, але так воно є. Це розправа – я не то, що вважаю, а констатую факт: це розправа і тиск прокуратури за те, що я з 2014 року, коли об’єднали прокуратуру і зробили Стрийську міжрайонну прокуратуру, в яку увійшли Жидачівський, Сколівський і Стрийські райони. І там 340 «квадратів» є приміщення велике, ще польське…

В Сколе?

Так, в Сколе. І колись було там 15 працівників прокуратури – питання нема. Тепер їх стало п’ять. Ми, місто – а в місті 26 років відновлення незалежності, ми є в орендованій адміністрації. У нас 120 «квадратів», 12 працівників – і зараз планується…

Ви маєте на увазі, що мерія орендує?

Мерія, так. Ми в себе в місті – на вокзалі, так доступно поясню і скажу. Нормально, коли, все розумію – не дурний, слава Богу, все розумію. Но коли зменшилася кількість працівників, і це стало відділенням, і там в 340 «квадратах» (наголошую!) сидить п’ять чоловік, а ми мусимо в себе в місті в 120, тобто 170 «квадратах» 12 чоловік плюс ще трьох треба…

То ви забрали в них?

Ні, я попередив. Попередив, пояснив – що, люди добрі, є приміщення, ви, п’ять чоловік, маєте де бути – отут, наприклад, на нашому місці ви можете бути. Це було листування – нормально звернувся, все. Ну, як бачите, результат в 2015 році, мені… Не вісімнадцять, про якісь вісімнадцять – мені підкидають 9 тисяч… І руки, які я показав перед громадою, бо зійшлося, збіглося дуже багато людей – біля 200 чоловік…

Це було на вулиці?

Це було на вулиці, це було пів сьомої. Потім вже вияснилося, що то приїжджало 60 чоловік, пильнували там… Та це ж було, це ж за три дні була зліплена, сфабрикована справа для підкидання з використанням агентів таких, як Гавриш, Ніколенко. Тому що зразу з собою привезли і понятих, і приїхали ті штатні «кидали»….

Про що ви говорите – я показав руки, секунду, я показав руки людям, мене громада бачила, що на руках немає ніякої фарби, нічого…

Дивіться, це було в 2015 році, а зараз 2018 рік – суд нарешті виніс вирок. Очевидно, суд все-таки прийняв аргументи прокуратури, що таки був хабар.

Наголошую – суд взагалі не врахував аргументів наших, тобто захисту нашого. У вироку про то майже нема – ну, викинув 50% аргументів твердих. І взагалі ця справа не має права на життя, бо всі докази добуті з порушеннями, з дикими, просто шаленими порушеннями, і вони є недопустимі. І це нами доведено. Тому ми в апеляції і в касації будемо вигризати зубами і доведем. І Бураковський ще відповість за цей несправедливий вирок – він відповість, тому що не можна це…

Я правильно розумію, що ви продовжуєте виконувати обов’язки мера?

Звичайно, що так.

А якщо апеляція, а потім касація [визнає вас винним]?

Ні, я перепрошую – не може бути «якщо». Ми доведем, тому що наша справа справедлива, чесна і свята. Крапка.

Вже після того, в травні, буквально кілька днів тому, управління захисту економіки у Львівській області поліції, колишнє УБЕЗ, вручили вам два протоколи про порушення закону про запобігання корупції. Теж підозри – тобто є вже інші підозри в корупції.

Ну які інші! Це більш ніж смішно. Чому це невказання в декларації, тобто в десятиденний термін. Тобто я про це знав – але це був подарок від дружини до мене.

Дружина вам подарувала ділянки.

Так, дві ділянки земельні. По одній «сотці», по одній «соточці». І воно в нашій землі як було, так і залишилося. Тому я чітко розумів, що це не потрібно на протязі десяти днів вказувати. Я це вказав в декларації в 2018 році, все нормально.

А яким чином дружина набула ці ділянки? Вона, судячи з вашої декларації, не працює, отримує допомогу.

Не працює – але виділила міська рада.

Тобто ви ж своїй дружині виділили.

Як це? Я – ні.

Ну, ви ж – мер.

Правильно. Депутати виділяють. Я підписую проголосоване рішення депутатів. Я не виділяю ні одноосібно, нічо. Ніякої корупції там нема, про що ви говорите.

Ваш батько – так само депутат.

Депутат – ну, вибрали люди, бо ми трошка є господарі.

Я так розумію, що депутати міськради вас підтримують. Бо якби щось таке було у Львові – вже, напевно, проголосували б за відставку мера, відсторонення на час розслідування і т. д.

Працюю вже, слава Богу, сім з половиною років, і мені не личить про себе говорити. Ну мені здається, все видно громаді, людям і туристам, які відвідують наше містечко. Дуже багато нами, мною безпосередньо, нашою родиною, депутатським корпусом зроблено для нашого маленького містечка. Тобто і зовнішній вигляд, і сміття, інфраструктура, вулиці, майдан, туристична привабливість містечка. Тобто ми вкладаєм це, бо це є наше рідне місто. Ми українці, ми до того ставимося з любов’ю.

Чи оця ваша пропозиція про шибеницю – спочатку була чомусь гільйотина…

Та, це не українське, гільйотина – це французьке, тому так.

Окей – це що, має прикрасити місто?

Ні, перепрошую. У нас в Україні відсутня карність за злочини – взагалі відсутня карність. Відсутність карності спричиняє якраз оту величезну проблему, яка є в нас в Україні. І найголовніше – це в керуючому ешелоні, тобто вище керівництво, міністерства, обласні адміністрації, і відтак до маленьких містечок і сіл. У нас має бути карність. У нас нема.

У нас чиновники не мають страху за то, що вони оце все безчинство, яке робиться. Вони не мають страху, бо все можна «порішати», зробити…

Здається, ви зараз суперечите самому собі – от вам зараз дали протоколи, і ви визнаєте, що не внесли це, як мінімум, в декларацію вчасно, правда?

Нє, так я вніс. Тут не стоїть питання – не змінився наш майновий стан сім’ї, все нормально. Були юристи, адвокати довели – і завтра буде вирок по тому.

Інакше тоді сформулюю – ви вважаєте, що саме шибениця, карати на площі – це буде більш дієво, ніж така робота, коли вказують на помилки чи садять, врешті-решт, хабарників?

А не садять хабарників.

Ну, може треба садити просто, а не шибениці?

Але тих реальних хабарників, які якраз мільярдами і мільйонами грабують нашу Україну, а не отакі – за підкидані хабарі і ті всі речі. До речі, щодо протоколів, то МВС не має права складати такі протоколи – тільки НАЗК. І тому це є грубе порушення, це зайвий раз пересвідчує, що принаймні проводиться тиск, політичне переслідування.

Дивіться, в Україні закон порушують часто в цьому корупційному сенсі.

На жаль.

На вашу думку, скільки треба вкрасти, щоби… Ну, от це не карається – а от за це ми караємо на площі. Мільйони, мільярди? Я думаю, що в Сколе важко мільярди вкрасти.

Та в Скольому взагалі нічого не вкрадете! У нас тільки працювати треба на благо громади: ніякої промисловості, одне комунальне підприємство хіба.

Тобто корупції немає?

Так, нема.

То кого ви будете там карати?

Ні, ви не розумієте – я з прицілом для всієї України! Я мав на увазі, що то має бути в Києві на Майдані. Ми маємо піднімати навіть з маленького містечка – це на глобальному все, державному рівні.

Тобто по великих містах розставити.

Так, це в обласні центри, міста, це Київ. Верховна Рада має на законодавчому рівні це прийняти і раз і назавжди. Ну, ми ж прекрасно це всі розуміємо.

Ця ініціатива якось так співпала з вироком (ви кажете несправедливим) суду стосовно вас. Після цього ви заявили [про шибеницю]. Хоча вже сім з половиною років ви вже працюєте.

Ну так чекайте, ми ростемо, розвиваємося, навчаємося, отримуємо досвід. Звичайно, що мене це збурило, бо це дуже несправедливе рішення по мені. Та це просто шок!

Скажіть, будь ласка, ще раніше ви доручили фактично всім депутатам міськради організувати чергування біля міських смітників, щоби приїжджі не скидали вам у місто своє сміття. Чергують?

Частина, десь 20–25%. Є випадки, ми багато зловили людей, які бусами з району возять. Ну, ми ж возимо сміття в Стрий – це у два боки 90 км. Ми не маємо місця для свого сміттєзвалища, ми його не можемо мати, бо занадто маленьке містечко. Ну і не потрібно розводити ще одну проблему екологічну десь в нас в горах Карпатах, раз ми прагнемо до туризму, до правильних речей.

І що ви робите з тими, кого ловите?

Ну як кого ловимо – заставляємо заплатити.

Кому заплатити?

Комунальному підприємству.

Комунальному підприємству за вивіз сміття?

Так, приблизно оцінюємо – у нас є калькуляція на куб, ми приблизно оцінюємо.

А я правильно розумію, що мешканці Сколе не платять за вивіз сміття взагалі нічого?

Нє, як не платять? Платять, по 12 гривень в місяць – хоча викидають, можливо, на 500–600. Ну, поки що 12, такий нюанс. Ми ж багато платимо з міського бюджету, ми ж дотуємо наше комунальне підприємство в межах від 200 до 300 тисяч гривень щомісяця. Це жах.

Давайте до цього останнього скандалу повернемося з вашою участю. 14 травня голова Українського єврейського комітету Едуард Дулінський опублікував на Facebook 4-хвилинний ролик, де справді багато антисемітських заяв з вашого боку лунало. Найцікавіше, що повне відео було опубліковане ще кілька місяців тому на YouTube, його якось не дуже помітили. Зараз це відео недоступне після того, як почався скандал.

А чому недоступне? Щось я…

Не знаю. Ми перевіряли буквально перед програмою, вже це повне відео мало якийсь обмежений доступ. Я не розумію, чи воно видалено, чи…

Хто це – Facebook?

Це, можливо, YouTube, можливо, автор цього відео, який залив. Ви справді вважаєте, що євреї керують світом і Україною?

Дивіться сюда. Значить, в цьому ролику я (хто його бачив, дивився) чітко пояснив не тільки свою позицію, а й позицію націоналістів. По-друге, є дуже багато джерел. Правда, на жаль, я з собою взяв, приніс вам показати книжку «Мафія України», де дуже багато є інформації зібрано з приводу всіх отих речей, яких я сказав. І знаєте, коли ви мені задали запитання, я собі подумав – от як ви собі уявляєте антисемітизм, що це таке?

Я це розумію, як приниження конкретно єврейської нації.

Приниження? Перепрошую. Ну, це ж знову глобальна омана на всю Україну. Я пояснюю нашим людям, нашому членству «Правого сектора», що ми маємо бути розумні, що ми повинні навчатися.

Навчатися в євреїв, так? Чого?

Ні, навчатися ми маємо чому в євреїв? В себе навчатися, і вставати, і керувати врешті-решт в Україні. Тому що в нас в Україні насправді, якщо взяти, чому в паспорті нема розділу «національність»… То, по великому рахунку, українці мало керують в себе в державі. Тому ми повинні навчатися, ставати державниками, правильно розуміти і підійти до питання керування своєю державою – і тоді, врешті-решт, ви побачите, які зміни відбудуться.

Aнтисемітизм ще полягає не лише в приниженні, але й оці ваші фрази, що «ізолюйте 50 найбагатших євреїв»…

Це не моє – перепрошую, це Генрі Форд.

Я розумію, але Генрі Форд теж був відомим антисемітом.

Не в курсі.

Тобто приписування якихось надмірних якостей… Чим єврей від українця відрізняється? Так по-простому.

Та не будемо ми цього обговорювати, все є до порядку і нормально. Українець має керувати в Україні, єврей най керує в Ізраїлі – і все нормально.

Ну, але в Україні живуть не лише українці.

Звичайно, що най живуть, тому що велика земля Богом дана, велика родюча земля. Але чомусь український народ найбідніший і живе найгірше. Влада все робить для того, щоби виїжджали на заробітки вже 15 років.

Тобто ви хочете сказати, що Україною керують євреї, не українці керують? Чи українці змушують інших українців виїжджати?

Я наголосив вам, що, на жаль, в Україні керують не українці.

Події останніх чотирьох років після Революції гідності у тому ролику ви дослівно назвали «спектаклем москвинсько-жидівської влади». Можете пояснити?

Так, це є спектакль для знищення…

«Жидівська влада» – це хто?

«Москвинсько».

«Москвинсько» –я розумію і окремо запитаю про стосунок москвинський…

У нас же в Верховній Раді навіть є ціла фракція, так званий Опозиційний блок. Це смішне, це навіть в самій назві…

І що? Це євреї?

Ні, це москвинська фракція.

Але це опозиційна фракція.

Ну, вона відносно опозиційна.

За останні чотири роки це фракція, яка перебуває в опозиції.

Так, але якщо треба, голосують і там, і там – куди треба, пропихають. Ну давайте будемо, розумієте...

От тепер дивіться сюда. У нас в Верховній Раді (це орган, законодавчий орган) вони ж кнопкодавлять. Що, мало є репортажів, що приходить, наприклад, один і голосує за п’ять–шість? От де треба по руках бити, кого ноги підвішувати! Та як вони можуть створити для нас, для людей українців нормальні закони, коли вони самі щодня, щохвилини порушують і з тими блідими лицями сміються нам… Зневага до всього українського народу! От де треба вивести, влупити капітально. І подивіться сюда, зауважте: 50%, а то й 60% кнопкодавлять – от де корінь, один з, один з коренів проблеми.

Чи українці не кнопкодавлять?

Там українців в парламенті також, я не знаю, 30% може реально, може 20%.

А як ви визначаєте їхню національність?

Ну ж багато є інформації в соцмережах, ми ж зараз не будемо з вами ефір не те що забруднювати…

Ну та, якщо орієнтуватися на інформацію в соцмережах чи на книжку Павла Штепи, то можна бозна що собі уявити. Ну, не все правда, хочу сказати, що пишуть в соцмережах.

Так і то, що показують по телебаченні – може, до 50% неправди.

Звичайно.

Я наголошую – а тоді можна вже так абстрактно говорити: а де правда? Як сказав Іллєнко, правда вічно була наймичкою у брехні.

Зрозумів. На цьому, напевно, ми завершимо нашу програму, бо наш час закінчується. Нагадаю, що сьогодні у нашій студії був міський голова Сколя Володимир Москаль. Мене звати Олег Онисько, побачимося через тиждень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук