Скасовано низку норм, які стабілізували роботу банків під час кризи

Економіка1 грудня 20101400

Національний банк України скасував низку норм, які були запроваджені для стабілізації роботи банків у кризовий період.

Норми скасовані постановою від 26 листопада 2010 року № 513. Вона вступила у силу в день підписання, - повідомляє УНІАН.

Зокрема, скасовано постанову від 5 лютого 2009 року № 49 «Про окремі питання діяльності банків», якою дозволялося: враховувати при розрахунку регулятивного капіталу субординований борг, наданий в іноземній валюті, за курсом на звітну дату; залучати субординовані кредити банкам, які здійснюють діяльність менше одного року; включати в основний капітал сплачені, але не зареєстровані внески в статутний капітал тощо.

Документом, який втратив чинність, також передбачалася норма, згідно з якою до банків, що порушують економічні нормативи з причини зростання курсу іноземних валют, регулятором не застосовувалися заходи впливу, скасовувалися спеціальні значення економічних нормативів для спеціалізованих ощадних банків тощо.

Крім того, постановою № 513 скасовано дію постанови Нацбанку № 328 від 3 червня 2009 року "Про заходи щодо забезпечення погашення кредитів". Останнім документом було встановлено порядок реструктуризації виданих банками кредитів, а також можливість переведення валютних кредитів у гривневі. Зокрема, за такими кредитами банкам дозволялося поетапне (пропорційне) включення до розрахунку нормативу регулятивного капіталу суми витрат, які виникли в результаті реструктуризації або зміни валюти зобов`язань, поступове приведення фактичного значення ліміту загальної короткої відкритої валютної позиції до нормативного значення. Крім того, дозволялося здійснювати оцінку фінансового стану позичальника та стану обслуговування ним боргу без урахування факту реструктуризації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук