Скраплений газ в Україні може подешевшати, – експерт

Економіка25 січня 20116800

Експерти прогнозують, що у контексті росту цін на бензин все більшої популярності набуватиме скраплений газ. Водночас фахівці не передбачають росту цін на нього, а навіть певне здешевлення.

Як зазначив 25 січня під час прес-конференції керівник департаменту маркетингу "Концерну ГалНафтогаз" (мережа АЗК ОККО) Василь Дмитрів, ринок зрідженого газу є досить перспективним в Україні.

"Це показує європейський досвід, де діє високе податкове навантаження на дизпаливо та бензин, відповідно ринок зрідженого газу там гарно сформований і займає залежно від країн 20-40% ринку. В Україні ми помітили ріст реалізації зрідженого газу ще минулого року, коли було збільшено акциз на бензин від 60 до 110 євро, а потім до 132 євро. Відтак при збільшенні податкового навантаження на нафтопродукти, буде рости реалізація зрідженого газу", – сказав він.

З його слів, ціна літра скрапленого газу на сьогодні становить 5,5 грн/літр, проте його витрата на 20% вища, ніж бензину.

На запитання про те, чи не прогнозує експерт росту ціни на скраплений газ у зв’язку зі збільшенням попиту на нього серед українських водіїв, В.Дмитрів зазначив: "Ціна на нього наразі є більш-менш ринковою, тому ми не очікуємо росту ціни, швидше навіть буде невелике падіння ціни на зріджений газ".

Своєю чергою, головний редактор журналу "Газ і Нафта" Олег Дорожовець зазначив: "В останні роки ринок зрідженого газу зростає найшвидше. Якщо роки три-чотири тому Україна була великим експортером цього газу в Європі, то в останній квартал 2010 року нам не вистачало скрапленого газу і довелося його завозити".

Він зауважив, що у влади є ідея запровадити мито на скраплений газ.

"Якщо так, то буде ціновий ріст", – додав Олег Дорожовець.

Водночас, він додав: "Нафтовий ринок – найбільш спекулятивний. Експерти прогнозують, що ціни за барель нафти цього року можуть зрости до 100-120 доларів. Навіть зараз ріст цін на сировину не відповідає ростові виробництва у світі. Ціни на сировинних ринках є трохи перегріті. Прогнозувати, чи будуть вони падати, не зможе жоден аналітик. Якщо ми абстрагуємось від податкового чинника, то за грубими обрахунками кожні 10 доларів на барилі додають ще 60-65 копійок на літрі А-95 бензину", – сказав він, коментуючи ціни на бензин.

Як інформував ZAXID.NET , найближчими днями ціна за літр А-95 бензину може сягнути 9 грн. Водночас, бензин може подорожчати до 10,5-11 грн/за літр, якщо Україна введе для імпортерів загороджувальне мито на бензин, – вважають експерти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук