Слідча комісія ВРУ розслідує діяльність «Лівели» на ринку бензину

Економіка1 червня 20114690

На 1 червня призначене засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та наслідків діяльності на українському ринку нафтопродуктів компанії «Лівела» та інших пов'язаних з нею юридичних осіб. Про це інформує прес-служба ВРУ.

Нагадаємо, слідча комісія була створена 12 травня. До її складу увійшли 9 депутатів, головою обрано Роман Зварича (фракція Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона»), а заступником голови - Олексія Кунченка (фракція Партії регіонів).

Відповідний до постанови ВРУ № 8407, основна мета ТСК - «розслідування обставин і наслідків, висвітлених у ЗМІ, про діяльність на українському ринку нафтопродуктів компанії «Лівела»; встановлення шкоди, яку заподіяно державі від безподаткового імпорту нафтопродуктів компанією «Лівела», визначення кола осіб, винних у порушеннях чинного законодавства у сфері ведення бізнесу, підготовка та направлення матеріалів відповідним правоохоронним органам з метою залучення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства».

У документі відзначається, що в Україні застосовуються схеми імпорту нафтопродуктів без сплати акцизу і мита. Кременчуцька компанія «Лівела» домоглася такого права через суд, посилаючись на окремі положення законодавства, що діяли в Україні ще у 1990-х роках.

Нагадаємо, як інформувала «Українська Правда» , «Лівела» ввозила нафтопродукти в Україну з липня по грудень 2010 року. У вересні-жовтні 2010 частка завезених цією компанією в Україну нафтопродуктів сягала 50% від загального обсягу імпорту. З грудня 2010 року компанія припинила безподатковий імпорт.

Антимонопольний комітет заявляв, що через ввезення нафтопродуктів без сплати акцизів і ПДВ компанією «Лівела» державний бюджет в 2010 році втратив близько 3 мільярдів гривень. АМКУ наприкінці 2010 почав розслідування ситуації з безподатковим ввезенням нафти й нафтопродуктів в Україну. Розслідування поки не завершено.

Тим часом у березні 2011 року Вищий адміністративний суд відмовив Державній податковій службі в перегляді Верховним Судом рішення ВАС від 22 грудня 2010 року, яким було закрито провадження в справі про законність ввезення компанією «Лівела» нафти й нафтопродуктів без сплати акцизу й ПДВ. Оскільки рішення Вищого адмінсуду не підлягають оскарженню, компанія «Лівела» зберегла за собою право на безакцизне ввезення нафти, нафтопродуктів і інших товарів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук