Слідчий комітет РФ заявив про участь Яценюка у чеченській війні

Слідчий комітет РФ заявив про участь Яценюка у чеченській війні
Арсеній Яценюк

Голова Слідчого комітету РФ Олександр Бастрикін заявив, що Арсеній Яценюк в 1994-1995 роках воював у Чечні і удостоївся найвищої нагороди Джохара Дудаєва «Честь нації» за знищення російських військовослужбовців. Про це він заявив в інтерв'ю «Російській газеті».

Бастрикін перерахував українців, які раніше воювали в Чечні проти Росії, а зараз увійшли до «українського політичного Олімпу». Серед таких людей він назвав Дмитра Корчинського, Ігоря Мазура, Дмитра Яроша, Валерія Бобровича, Олега Тягнибока і його брата – Андрія, Володимира Мамалигу.

«Всі вони звинувачуються в участі у злочинах, скоєних проти військовослужбовців російських Збройних сил і внутрішніх військ МВС Росії в ході контртерористичної операції, що проводилася на території Чеченської Республіки в період 1994 – 1995 років. Відносно цих осіб прийняті рішення про оголошення їх у міжнародний розшук і взяття під варту», – сказав Бастрикін.

Він заявив, що за інформацією слідства, у ці ж роки у складі карального загону «Арго», а потім «Вікінг», яким нібито керував Олександр Музичко, «проти військовослужбовців російських Збройних сил воював Арсеній Яценюк.

Голова Слідчого комітету РФ стверджує, що Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних зіткненнях, що відбувалися 31 грудня 1994 на площі Мінутка в місті Грозний і в лютому 1995 року в районі міської лікарні № 9 міста Грозний, а також в тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії в Жовтневому районі міста Грозний 7 січня 1995 року.

«За нашими даними, Арсеній Яценюк в числі інших активних учасників УНА-УНСО в грудні 1995 року нагороджений вищою нагородою Джохара Дудаєва «Честь нації» за знищення російських військовослужбовців», – сказав Бастрикін.

За його версією, на початку 1995 року Арсеній Яценюк у складі групи журналістів через Грузію повернувся в Україну.

«У подальшому він неодноразово був помічений на з'їздах та інших заходах УНА-УНСО в Києві», – додав голова Слідчого комітету РФ.

Зазначимо, при цьому в інтерв’ю ніде не уточнюється, чи йдеться про саме того Арсенія Яценюка, який зараз обіймає посаду прем’єра України.

Відповідно до офіційної біографії, викладеної, зокрема на офіційній сторінці партії «Фронту змін», лідером якої є Яценюк, у 90-х роках ХХ століття він навчався у Чернівецькому університеті ім. Ю.Федьковича та керував юридичною фірмою «ЮрЕк Лтд».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук