«Слуга народу» відкликала законопроект про продаж SIM-карт за паспортами

Документ відправили на доопрацювання

Законопроект «Про електронні комунікації», яким пропонувалося зобов'язати операторів надавати послуги зв'язку на основі укладання договору з наданням абонентом особистих даних, а також дозволити операторам мобільного зв’язку блокувати «сірим» мобільним терміналам доступ до своїх мереж за IMEI-кодами буде відкликано, заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, який є одним з авторів документа.

«Ми цей закон повністю перероблятимемо, враховуючи останні європейські практики. За моєю ініціативою його відкликали», – заявив Федоров у кулуарах зустрічі уряду з експортними IT-компаніями у середу, 4 вересня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Законопроект зареєструвала група депутатів від президентської партії «Слуга народу», яка має монобільшість у парламенті. Про відкликання документа також заявив один з його авторів Олександр Федієнко.

«Не дивлячись на те, що над розробкою цього законопроекту працювали представники всіх ключових галузевих організацій та близько тридцяти запрошених експертів, проект документа був підданий критиці з боку громадськості. Було вирішено провести додатковий “краш-тест” документа», – пояснив Федієнко в коментарі виданню Internet UA.

Українська Facebook-спільнота критикувала законопроект за тотальну реєстрацію мобільних пристроїв (внесення IMEI термінального обладнання в Систему контролю кодів ІМЕІ) і SIM-карти за паспортами (укладення договору про надання електронних комунікаційних послуг), а також за зберігання трафіку операторами.

При цьому Федієнко додав, що такий закон необхідний для впровадження концепції під назвою «Держава у смартфоні». Так

Тож, за словами Федієнка, це дозволить абонентам захистити свої номери, до яких прив’язані банківські рахунки.

Нагадаємо, наразі в Україні абонент передплаченого (неконтрактного) мобільного зв’язку може добровільно надавати свої дані. Також це потрібно для перенесення свого номера від одного оператора до іншого.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук